SuperBiz firma 50 mln złotych do wzięcia na promocję firm w Hanowerze i Astanie

50 mln złotych do wzięcia na promocję firm w Hanowerze i Astanie

14.12.2016, godz. 11:59
Pieniądze
foto: SHUTTERSTOCK

Miko, małe i średnie firmy mogą ubiegać się o dofinansowanie udziału w: Międzynarodowej Wystawie Expo w Astanie w 2017 r. oraz targach Hannover Messe 2017. Do rozdania na ten cel jest łącznie 50 mln zł. Środki zostaną rozdysponowane w ramach konkursu Go to Brand – podało Ministerstwo Rozwoju.

– Udział w największych światowych targach przemysłowych w Hanowerze oraz wystawie EXPO w Kazachstanie to ogromna szansa polskich producentów nie tylko na wypromowanie swoich produktów, ale też nawiązanie cennych kontaktów biznesowych i obserwację trendów na globalnym rynku – powiedziała cytowana w komunikacie wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Kto ma szanse na dofinansowanie?
O wparcie mogą ubiegać się firmy, posiadające innowacyjną usługę lub produkt, które prowadzą działalność eksportową oraz aspirują do bycia rozpoznawalną marką na rynkach międzynarodowych. Dużym atutem, branym pod uwagę podczas rozpatrywania wniosków o dofinansowanie, będzie prowadzenie lub zlecanie na zewnątrz prac badawczo-rozwojowych.

Sprawdź także: Możemy stracić unijne fundusze! Urzędy zbyt wolno przyznają dofinansowanie

Na co można je wydać?
Środki otrzymane w ramach konkursu Go to Brand mogą być wykorzystane na pokrycie kosztów najmu powierzchni i zabudowy stoiska, usług doradczych dotyczących umiędzynarodowienia firmy, podróży służbowych, noclegów, a także działań informacyjnych i promocyjnych związanych z udziałem w danym wydarzeniu. Pełny wykaz kosztów kwalifikowanych można znaleźć w regulaminie konkursu.

Czytaj też: DOTACJE NA INNOWACJE W REGIONACH

Wnioski o dofinansowanie można składać o 12 stycznia do 13 lutego 2017 r. w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
Więcej szczegółów na temat konkursu znajduje się w ogłoszeniu opublikowanym w Portalu Funduszy Europejskich.

Źródło: MR

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: