SuperBiz firma Amazon stawia na Polskę i buduje czwarty magazyn

Amazon stawia na Polskę i buduje czwarty magazyn

27.10.2016, godz. 16:25
Amazon
Amazon foto: Reuters

Do trzech istniejący już centrów logistycznych na Dolnym Śląskim i Wielkopolskie, Amazon chce dorzucić jeszcze jeden w Kołbaskowie pod Szczecinem - ogosiła firma w czwartek. W nowej placówce pracę ma znaleźć ponad tysiąc osób.

Zakończenie inwestycji planowane jest na sierpień 2017 roku. Jej wartość oszacowano na ponad 410 mln zł.

Zobacz również: Amazon Polska. Ruszyła polska wersja strony

Nowe centrum logistyki będzie miało powierzchnię 67 tys. m kw. Docelowy poziom zatrudnienia ma być osiągnięty w ciągu trzech lat od uruchomienia obiektu.

Obecnie Amazon dysponuje w Polsce trzema centrami logistycznymi: jednym w Sadach pod Poznaniem (Wielkopolskie) i dwoma w Bielanach Wrocławskich (Dolnośląskie). Obiekty uruchomiono w 2014 roku.

Koncern poinformował w czwartek, że do kolejnych inwestycji w Polsce firmę zachęcił wzrost zapotrzebowania na usługi Amazon wśród klientów z Polski i całej Europy.

W centrum Amazon chce odbierać, pakować i wysyłać do klientów niewielkie przedmioty, takie jak: książki, sprzęt elektroniczny czy towary konsumpcyjne.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie prasowym koncernu, wyraził przekonanie, że nowa inwestycja koncernu w Polsce przyniesie pożytek "zarówno polskim konsumentom, jak i polskim małym i średnim przedsiębiorstwom, poprzez zwiększenie ich możliwości wchodzenia na globalne rynki, dzięki współpracy z Amazon".

Amazon poinformował, że pracownicy nowego centrum będą korzystać m.in. innowacyjnej technologii wsparcia przez roboty Amazon Robotics. Rozwiązanie to zakłada, że pod złożoną z półek wieżę, na której przechowywane są produkty, wjeżdżają roboty, następnie podnoszą ją i przewożą w inne miejsce w centrum, w którym czekają na nie pracownicy. W ten sposób pomagają przyspieszyć czas realizacji zamówień, zwiększając jednocześnie komfort pracy.

Sprawdź też: Morawiecki: Trzeba uczyć patriotyzmu gospodarczego i stawiać na polskie firmy [ROZMOWA]

Koncern podał, że rozpoczęła się rekrutacja na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, m.in. w IT, finansach, HR, logistyce, inżynierii. Amazon chce także przyciągać do siebie absolwentów wiodących lokalnych uczelni.

Amazon zainwestował dotąd przeszło 3 mld zł w budowę i prowadzenie trzech centrów logistyki e-commerce w okolicach Poznania i Wrocławia, Centrum Rozwoju Technologii w Gdańsku, oraz warszawskiego biura Amazon Web Services. Stworzył 5,7 tys. pełnoetatowych miejsc pracy i rekrutuje na nowe.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej.

 

Źródło: "Puls Biznesu"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: