SuperBiz firma Biedronka wyda książkę dla dzieci. Autora wyłoni w konkursie

Biedronka wyda książkę dla dzieci. Autora wyłoni w konkursie

23.03.2016, godz. 17:29
Biedronka
foto: Super Express

Siedem dni pozostało do końca pierwszego etapu konkursu „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”. Prace literackie, z których jurorzy wyłonią najlepszy tekst dla dzieci w wieku 4-10 lat, można przesyłać do 29 marca włącznie.

Na tydzień przed końcem pierwszego etapu prace literackie zgłosiło już blisko 600 autorów.  Każdy uczestnik może wysłać maksymalnie 3 prace o objętości od 20 tys. do 60 tys. znaków każda. Zwycięzcę pierwszego etapu zostanie ogłoszony 6 czerwca br., wówczas ruszy również drugi etap konkursu kierowany do ilustratorów.

Oceny nadesłanych prac literackich dokonają: Renata Piątkowska i Rafał Witek – autorzy książek dla dzieci, dziennikarz Jarosław Gugała, Agnieszka Karp-Szymańska – filolog polski i współzałożycielka portalu CzasDzieci.pl, przedstawiciel Jeronimo Martins Polska oraz laureatka poprzedniej edycji konkursu w kategorii „Tekst” – Katarzyna Szestak.

Konkurs „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci” ma być odpowiedzią na społeczny problem, jakim jest odchodzenie od zwyczaju czytania książek. W tym roku szczególny akcent został położony na podkreślenie roli literatury w umacnianiu i rozwijaniu relacji w rodzinie. Konkurs ma być także formą inspiracji i wsparcia dla autorów tworzących do szuflady.

Zobacz także: Ile zarabia się w Biedronce? SPRAWDŹ STAWKI i planowane podwyżki!

Nagrodą dla każdego z laureatów – debiutującego pisarza i ilustratora –  jest 100 tys. zł, a także wydanie książki na podstawie zwycięskich prac. Publikacja trafi na półki sklepów Biedronka w listopadzie br. w nakładzie kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy. Opiekę redakcyjną i wydawniczą nad projektem sprawuje Wydawnictwo Zielona Sowa.

Szczegóły konkursu „Piórko 2016. Nagroda Biedronki za książkę dla dzieci”, jego harmonogram i regulamin są dostępne na dedykowanej stronie internetowej: www.piorko2016.biedronka.pl.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: