SuperBiz firma BOŚ Bank przekazał ponad 8 ton karmy schroniskom dla zwierząt

BOŚ Bank przekazał ponad 8 ton karmy schroniskom dla zwierząt

12.01.2017, godz. 12:49
BOŚ przekazał ponad 8 ton karmy schroniskom dla zwierząt
foto: SHUTTERSTOCK

Od I połowy listopada do końca grudnia BOŚ Bank oferował „Korzystną pożyczkę SCHROnisko oprocentowaną". Każdy klient, który zdecydował się na ten produkt, mógł przekazać bezpłatnie worek karmy dla psów mieszkających w jednym z 26 schronisk dla zwierząt. Ponadto w grudniu bank otworzył swoje podwoje przed klientami, którzy chcą złożyć wizytę w oddziale z psem.

BOŚ Bank jest instytucją przyjazną zwierzętom. W grudniu wszystkie placówki stacjonarne banku zaczęły obsługiwać klientów z psami. Inicjatywa spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem w mediach społecznościowych. „Brawo! W końcu firmy zaczynają rozumieć, że dla właścicieli to znaczy bardzo wiele; Witamy w cywilizowanej Europie i świecie MIEJSC przyjaznych psom!; Brawo....bo dlaczego piesek ma marznąć na zewnątrz?" - można było przeczytać w komentarzach.

Zobacz także: Kolejne trzy banki w programie Rodzina 500 plus

Ponadto klienci, którzy zdecydowali się na „Korzystną pożyczkę SCHROnisko oprocentowaną", mogli wesprzeć jedno z 26 schronisk, przekazując na rzecz zwierząt worek karmy. Koszty zakupu i transportu karmy pokrywał Bank Ochrony Środowiska. Odpowiadał on również za logistykę.

Przeczytaj również: To koniec ochrony środowiska w Polsce? Ministerstwo kontra organizacje ekologiczne

– BOŚ od ponad 25 lat dba o otaczające nas środowisko. Wspieraliśmy m.in. dzikie zwierzęta żyjące w parkach narodowych, promujemy postawy proekologiczne. Fundacja BOŚ prowadzi szereg akcji edukacyjnych nawiązujących m.in. do zdrowego trybu życia. Teraz idziemy o krok dalej. Dziś widok psa, np. w restauracji czy innym punkcie usługowym, nie powinien już nikogo dziwić. Dlaczego z otwarcia drzwi do placówek bankowych dla czworonogów zadowoleni będą właściciele, którzy dzięki połączeniu spaceru z wizytą w banku oszczędzają swój czas, a także ich pupile, ponieważ nie marzną na dworze – mówi Anna Żyła, główny ekolog Banku Ochrony Środowiska.

Oprac. na post. mat. pras.

tagi: boś BOŚ Bank
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: