SuperBiz firma Coca-Cola Light znika z rynku

Coca-Cola Light znika z rynku

09.12.2016, godz. 20:58
coca cola, napój
foto: EAST NEWS

Idą święta, ale na sklepowych półkach nie zobaczymy już butelek i puszek Coca-Coli Light. Co spowodowało, że lżejszej wersji popularnego napoju gazowego nie ma już w Polsce?

– Wycofaliśmy Coca-Colę Light. Kategoria produktów light jest w Polsce wciąż niszowa, Coca-Cola Light nie zyskała w Polsce wystarczająco dużej grupy konsumentów – tłumaczyła zapytana przez Gazeta.pl Anna Solarek, polska dyrektor ds. komunikacji i kontaktów zewnętrznych firmy.

Zobacz koniecznie: Historia wielkich marek. Fanta – narodowy napój III Rzeszy

Okazuje się, że konsumentom do gustu bardziej przypadła Coca-Cola Zero i na tym produkcie firma zamierza się obecnie skupić. Nie oznacza, że wersji Light (czy jej zagranicznego odpowiednika Diet) nie znajdziemy za granicą.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy światowy potentat w branży spożywczej reaguje na potrzeby swoich odbiorców. Może trudno w to uwierzyć, ale badanie konsumenckie z początku roku pokazało, że pięć na dziesięć pytanych osób nie miało pojęcia o tym, że napój  „Coca-Cola Zero Sugar” nie zawiera cukru - informuje "Business Insider".

Coca-Cola podjęła decyzję o zmianie etykiety tak, by nikt nie miał wątpliwości, co do składu popularnego napoju. Będzie podany jasny komunikat – bez cukru. Zmiana opakowań na ten z dosadnym komunikatem ma kosztować firmę ponad 14 mln dol.

 

Źródło: gazeta.pl

Historia wielkich marek. Fanta – narodowy napój III Rzeszy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: