SuperBiz firma Debata "Super Biznesu": PGZ na rzecz bezpieczeństwa Polski [GALERIA]

Debata "Super Biznesu": PGZ na rzecz bezpieczeństwa Polski [GALERIA]

09.11.2016, godz. 15:16
Debata Polskiej Grupy Zbrojeniowej
foto: Marek Zieliński/Super Express

Przemysł zbrojeniowy odgrywa ogromną rolę w budowaniu potencjału politycznego i strategicznego naszego kraju – podkreślali uczestnicy debaty „Polska Grupa Zbrojeniowa na rzecz bezpieczeństwa Polski”, która w środę (9.11.) odbyła się w Warszawie.

W debacie uczestniczyli: wiceminister obrony narodowej Bartosz Kownacki, Maciej Lew-Mirski, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, gen. bryg. Dariusz Łukowski – Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych oraz Michał Jach, przewodniczący sejmowej Komisji Obrony Narodowej.

Uczestnicy debaty odnosili się m.in. do wyników badań dotyczących poczucia bezpieczeństwa Polaków, roli polityków w budowaniu tego bezpieczeństwa, a także ich opinii na temat unowocześniania armii.

Czytaj również: Polacy czują się bezpiecznie

Uczestnicy debaty podkreślali, że ogromne znaczenie dla rozwoju polskiego przemysłu zbrojeniowego miała zmiana zasad funkcjonowania PGZ, która od roku podlega bezpośrednio Ministerstwu Obrony Narodowej. Dzięki temu MON poprzez swoją politykę może wspierać Grupę, to zaś wpływa na wzrost poziomu bezpieczeństwa Polski. Silny przemysł zbrojeniowy, zdolny nie tylko do produkowania nowoczesnego uzbrojenia dla armii, ale również, w dalszej perspektywie – do jego obsługi i serwisowania uniezależnia nasz kraj usług zagranicznych koncernów zbrojeniowych.

Podczas debaty dyskutowano też m.in. o roli przemysłu zbrojeniowego w budowaniu gospodarki opartej na wiedzy i innowacji, o współpracy firm z tego sektora z uczelniami wyższymi oraz innymi instytucjami naukowo-badawczymi oraz o tworzeniu struktur, które mogłyby tę współpracę ułatwiać.

Debata „Polska Grupa Zbrojeniowa na rzecz bezpieczeństwa Polski” odbyła się 9.11. br. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Jej organizatorem był „Super Biznes”, dodatek ekonomiczny do „Super Expressu”.

MK

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: