SuperBiz firma Deutsche Bank zakaże pracownikom wysyłania sms-ów i korzystania z komunikatorów

Deutsche Bank zakaże pracownikom wysyłania sms-ów i korzystania z komunikatorów

16.01.2017, godz. 14:21
Deutsche Bank zabroni pracownikom wysyłać sms-y i wiadomości
foto: SHUTTERSTOCK

Pracownicy Deutsche Banku od marca nie będą mogli wysyłać w godzinach pracy wiadomości sms ani korzystać z komunikatorów, takich jak np. WhatsApp, Google Talk czy iMessage. Zakaz będzie dotyczył nie tylko telefonów służbowych, lecz także prywatnych – poinformował Bloomberg.

Takie wnioski płyną z komunikatu wewnętrznego, do którego dotarła agencja. Został on wystosowany do pracowników przez Kimm Hammonds - globalną dyrektor operacyjną banku i Sylvie Matherat – dyrektor ds. regulacyjnych. Informacje potwierdził również rzecznik banku Tim-Oliver Ambrosius.

Sprawdź także: Deutsche Bank został wezwany do zapłaty 14 mld dolarów grzywny

Według Bloomberga, jedną z przyczyn wprowadzeniem zakazu jest brak możliwości archiwizacji wiadomości tekstowych wysyłanych z telefonów, przez co bank nie ma nad nimi pełnej kontroli. Inaczej jest w przypadku e-maili.
Autorki komunikatu podkreśliły, że są świadome niedogodności, jakie spowoduje ograniczenie, jednak jego wprowadzenie jest konieczne w celu dostosowania instytucji finansowej do wymogów prawnych.

Czytaj też: Pracownik pod kontrolą

Jak tłumaczy Bloomberg, to tylko jedna z wielu zmian, które mają dostosować Deutsche Banku do wymogów regulacyjnych odnośnie bezpieczeństwa danych bankowych i oczyścić reputacje firmy. Ucierpiała ona w wyniku wielu dochodzeń w sprawach dotyczących roli instytucji w sprzedaży tzw. toksycznych długów, manipulacji stopami procentowymi i praniem w Rosji brudnych pieniędzy.
Agencja informacyjna przypomina, że regulacje, które nakazują przechowywanie przez pół roku nagrań rozmów telefonicznych z klientami została wprowadzona przez FCA (regulator finansowy w Wielkiej Brytanii) już w 2010 r. Deutsche Bank zniszczył przez przypadek część nagrań, za co został ukarany w 2012 r. grzywną 227 mln funtów, co stanowi według kursu z dnia 16 stycznia 2017 r. 1,4 mld zł.

Źródło: bloomberg.com, tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: