SuperBiz firma Działka nad jeziorem to dobry pomysł. ANR sprzedaje atrakcyjne działki

Działka nad jeziorem to dobry pomysł. ANR sprzedaje atrakcyjne działki

15.09.2015, godz. 16:31
Mazury
Mazury foto: FOTO SE

Choć nazwa Agencji Nieruchomości Rolnych kojarzy się z terenami uprawnymi, ANR ma swoim potencjalnym klientom do zaproponowania o wiele więcej. Agencja oferuje m.in. nieruchomości, które można przeznaczyć pod rekreację i turystykę. Ogromna część z nich ulokowana jest malowniczo na Warmii i Mazurach.

Mazury cud natury - tym hasłem była promowana kraina na północnym wschodzie naszego kraju podczas głosowania na siedem nowych przyrodniczych cudów świata. Choć, niestety, Mazurom nie udało się trafić na tę zaszczytną listę, już sama nominacja świadczy o ich klasie i uroku. Podobnie jest zresztą w przypadku Warmii, z którą Mazury tworzą Krainę Tysiąca Jezior. Jest to idealne miejsce dla osób, które marzą o otwarciu swego hotelu, pensjonatu czy gospodarstwa agroturystycznego. Najpierw trzeba jednak zdobyć działkę pod budowę wszystkich obiektów, a tę można pozyskać z zasobów ANR.

Zobacz także: Prezes ANR: Ziemia nie tylko dla rolników, ale także dla zagranicznych inwestorów

Atrakcyjne działki

To właśnie dzięki powstawaniu nowych nieruchomości na Warmii i Mazurach rozwija się turystyka. Na zakup działek na północy Polski decydują się ludzie z całego kraju, którzy myślą nie tylko o swoim biznesie, ale osiedleniu się tu z rodziną. Do zamieszkania nad jeziorem w wolno stojącym domku jednorodzinnym zachęca powstająca wokół infrastruktura drogowa, która dzięki funduszom Unii Europejskiej jest stale rozwijana. Co cieszy się największym zainteresowaniem prywatnych inwestorów? Oczywiście działki położone bezpośrednio nad jeziorami oraz w sąsiedztwie znanych szlaków wodnych. Tak atrakcyjnymi nieruchomościami dysponuje ANR.

TERENY, KTÓRE CZEKAJĄ NA NABYWCÓW: Działki nad Jeziorem Szymbarskim

Nieruchomości nad Jeziorem Szymbarskim (okolice Iławy) to gratka dla myślących o stworzeniu zabudowy mieszkaniowej i usługowej. Przez usługi należy tu rozumieć rekreację i turystykę, co wynika z zapisów studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Iława. ANR ma tu cztery działki; dwie ok. 7 ha powierzchni, dwie kolejne to tereny 10- i 18-hektarowe.

Działki w Mrzeżynie

Działki ANR można też kupić w pobliżu wakacyjnej miejscowości Mrzeżyno w województwie zachodniopomorskim. Teren jest niezwykle atrakcyjny, bo znajduje się zaledwie 850 m od morza. Nieruchomości przeznaczone są pod teren zabudowy pensjonatowej, małych hoteli, handlu i gastronomii. Łączna wielkość działek z oferty ANR w tym miejscu to 1,4 ha.

Działka w okolicach Lidzbarka Warmińskiego

Historyczny Lidzbark Warmiński jest przykładem miasta z pomysłem na przyszłość. Miasto nabiera rozpędu turystycznego, przyciągając turystów bogatym repertuarem kulturalnym, więc, jak podkreśla ANR, inwestowanie tu jest dobrym pomysłem. Agencja ma tu do sprzedania działkę o powierzchni 24,1 ha. Mieści się ona 2,5 km od Lidzbarka, blisko Jeziora Wielochowskiego.

Teren w Przytoniu

ANR dysponuje atrakcyjnymi terenami nie tylko na Mazurach. Świetnym przykładem jest 15-hektarowa działka w Przytoniu w województwie zachodniopomorskim, w sąsiedztwie jeziora Przytocko. Są to tereny o wielofunkcyjnym charakterze, o zabudowie rezydencjonalnej. Mogą być przeznaczone zarówno pod działalność turystyczno-wypoczynkową, jak i zabudowę letniskową.

Czytaj również: Zostań panem na zamku. Agencja Nieruchomości Rolnych sprzedaje pałace

Tereny nad jeziorem Juno

Piękne jezioro Juno leży pod bardzo popularnym wśród turystów Mrągowem. Do działek, które w tej okolicy oferuje ANR, łatwo dojechać, a tereny te są warte zainteresowania nabywców, gdyż znajdują się na wzgórzu z widokiem na jezioro. Dwie z działek przeznaczonych do sprzedania mają powierzchnię ok. 2 ha, pozostałe - 45 i 81 arów.

Tereny w gminie Suchań

Agencja oferuje dziewięć działek o powierzchni od 0,6 do 1,4 ha w gminie Suchań, przy środkowo-wschodnim krańcu powiatu stargardzkiego. Tereny te znajdują się pomiędzy jeziorem Wapnica Południowa a drogą wiejską prowadzącą wzdłuż zabudowań jednorodzinnych i bloków mieszkalnych. Te tereny są, wyjątkowo, przeznaczone do tego, by spełniać funkcje produkcyjne.

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: