SuperBiz firma Firmy chcą zatrudniać, a tym co pracują chcą dawać podwyżki! Uwierzycie?!

Firmy chcą zatrudniać, a tym co pracują chcą dawać podwyżki! Uwierzycie?!

05.03.2014, godz. 13:12
Biznesmen biuro biurowiec biznes
foto: Eastnews

Stopa bezrobocia wzrosła do 14 procent na przełomie grudnia i stycznia, ale jest ponoć światełko w tunelu! Polskie firmy chcą zatrudniać nowych pracowników, planują też podwyżki dla swoich pracowników. Dacie wiarę?

Bezrobocie w styczniu wzrosło o 0,6 proc. w porównaniu z grudniem 2013 r. Zatrudnienie po kilku miesiącach minimalnego wzrostu się zatrzymało, a mimo to cały czas słyszymy, że gospodarka się rozwija.

Gazeta.pl tłumaczy, że wzrost bezrobocia w zimowych miesiącach jest normalny. Spowodowany jest najczęściej zakończeniem prac sezownoych budowlanych, remontowych czy turystycznych. Eksperci dodają, że aby realnie ocenić zmianę stopy bezrobocia, nalezy porównywać okresy z różnych lat.

Wzrost gospodarczy jest wyższy w porównaniu z rokiem 2013.

Jak podaje Gazeta.pl, według badań instytutu Keralla Research ponad 23 procent badanych firm spodziewa się polepszenia sytuacji ekonomicznej w kraju (rok temu optymistów było zdecydowanie mniej, bo tylko 6 procent). Należy zaznaczyć, że badania zostały przeprowadzone tylko wśród małych i średnich przedsiębiorstw.

Zobacz: Bogaci emeryci? Tylko w parlamencie. Ile zarabiają seniorzy z Sejmu i Senatu

A co z podwyżkami?

- Podwyżki płac nie będą wysokie, ale i tu jest się z czego cieszyć. Firmy deklarują, że będą dotyczyć wszystkich pracowników, pełen przekrój działów i stanowisk. A dzięki niskiej inflacji będą one względnie łatwiejsze do zauważenia - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Katarzyna Gurszyńska, odpowiedzialna za badania w instytucie Keralla Research.

Według Gurszyńskiej, to już nie tylko wynik jednego badania, informacja od grupy firm, ale także widoczny trend.

stopa bezrobocia wzrosła do 14 proc. z 13,4 proc. w grudniu

Read more: http://wyborcza.biz/Firma/1,101618,15567650,Firmy_sa_gotowe_zatrudniac__Beda_podwyzki_.html?biznes=bielskobiala#BoxBizTxt#ixzz2v5WrZwl5
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: