SuperBiz firma Firmy zarobią na innowacjach

Firmy zarobią na innowacjach

10.04.2015, godz. 14:14
Innowacyjność to podstawa
foto: SHUTTERSTOCK

Firmy, które będą chciały wdrażać swoje produkty i technologie, będą miały wsparcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Agencji Rozwoju Przemysłu. - Wartością dodaną jest to, że przedsiębiorca będzie miał pełną ofertę wsparcia: kiedy wyjdzie z fazy badawczo-rozwojowej, będzie miał komfort, że otrzyma kapitał na komercjalizację tych prac - zapewnia Patrycja Zielińska, wiceprezes zarządu ARP.

– Przede wszystkim chcemy w ten sposób uzupełnić ofertę partnerów, którzy już dziś działają na rynku w obszarze innowacyjności, czyli Narodowe Centrum Badań i Rozwoju jako kluczowa instytucja wspierająca pierwszy etap, czyli przekuwanie pomysłu na innowacyjność, prace badawczo-rozwojowe i wczesną ich komercjalizację, a później Agencja Rozwoju Przemysłu, która uzupełnia kapitał na komercjalizację tych pomysłów – wyjaśnia Patrycja Zielińska, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Przemysłu.

Zobacz koniecznie: Miliard euro dla polskiego internetu

Dzięki porozumieniu podpisanemu przez NCBiR i ARP polscy przedsiębiorcy otrzymają wsparcie na wszystkich etapach wprowadzania nowego produktu. NCBiR poprzez swoje programy zapewnia wsparcie na etapie prac badawczo-rozwojowych dla przedsiębiorstw i naukowców. Z kolei ARP, szczególnie poprzez fundusz ARP Venture, inwestuje środki, które pozwalają na komercjalizację pomysłu i uzyskanie przychodów z jego sprzedaży.

Źródło: Newseria

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: