SuperBiz firma Ile zarabia się w Biedronce? SPRAWDŹ STAWKI i planowane podwyżki!

Ile zarabia się w Biedronce? SPRAWDŹ STAWKI i planowane podwyżki!

18.03.2016, godz. 12:19
Biedronka
foto: Super Express

Od 1 kwietnia wszyscy pracownicy sieci sklepów Biedronka dostaną podwyżki – chwali się koncern Jeronimo Martins Polska, właściciel lubianej w naszym kraju sieci sklepów. Przy okazji zdradza, ile zarabiają zatrudnieni w nich pracownicy.

Biedronka to obecnie największy prywatny pracodawca w Polsce. Umowę o pracę ma 55 tys. osób zatrudnionych w sieci. Nowy pracownik sklepu może liczyć na zapłatę w wysokości 2 tys. zł brutto miesięcznie. To więcej niż wynosi najniższa pensja krajowa (teraz to 1850 zł brutto).

ZOBACZ TEŻ: Biedronka już ósmy raz z tytułem Gwiazdy Jakości Obsługi

Od 1 kwietnia warunki płacowe będą jeszcze lepsze – pracownicy dostaną na start 2250 zł. Zwiększą się też pensję kasjerów-sprzedawców, którzy mają co najmniej trzy lata doświadczenia. Podwyżki mają kosztować Biedronkę aż 80 mln zł.

ZOBACZ TEŻ: Praca marzeń w USA. Obowiązki? Picie piwa i podróżowanie. Pensja – 12 tys. dolarów!

Sieć sklepów podkreśla, że w przedsiębiorstwie pracownicy mogą też liczyć na comiesięczne premie w wysokości 350 zł, a podstawa pensji wzrasta wraz ze stażem pracy – po trzech latach pracownik dostanie 200 zł podwyżki. Warto zaznaczyć, że wg danych za ubiegły rok wspomnianymi wyżej premiami objętych było aż 80 proc. pracowników Biedronki.

Źródło: biznes.onet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: