SuperBiz firma I Ty możesz Wziąć udział w multimedialnej grze miejskiej!

I Ty możesz Wziąć udział w multimedialnej grze miejskiej!

24.09.2013, godz. 02:00
HTC HD7: Pierwsze zdjęcia nowego smartfona HTC
foto:

7 października ruszy największe polowanie w Poznaniu - Inea SpotHunter. Na rowerach, samochodami, komunikacją miejską, pieszo, w grupie albo w pojedynkę - mieszkańcy stolicy Wielkopolski wyposażeni w smartfony ruszą na poszukiwania wirtualnych nagród ukrytych w labiryncie poznańskich ulic. Pomysłodawcą drugiej edycji pierwszej w Polsce mobilnej gry miejskiej jest Inea, wielkopolski operator telekomunikacyjny.

Nie wystarczy sięgnąć po telefon - trzeba z nim wyjść z domu. Inea SpotHunter łączy walkę o nagrody w świecie wirtualnym z aktywnością w przestrzeni miejskiej. Zasada jest prosta. Chętni ściągają aplikacje, logują się do gry i stają się graczami, a jednocześnie konkurencją dla tych, którzy także walczą o gadżety na ulicach Poznania. Niektóre nagrody trzeba donieść do strefy zrzutu, inne - utrzymać do końca rozgrywki. W zabawie najważniejsze jest przechytrzenie innych uczestników, którzy mogą przejąć zdobycz za pomocą swojego smartfona już z odległości 50 metrów.

Tyle jeśli chodzi o regulamin. W SpotHunterze liczą się kreatywność i emocje - obmyślenie strategii, studiowanie mapy, uczestnictwo w pościgu, rywalizacja. Jak twierdzą uczestnicy zeszłorocznej edycji, chodzi o coś więcej niż o wygranie elektronicznego gadżetu, choć właściwie od tego się zaczyna. Ważna jest atmosfera śledzenia łowców nagród, ale i efekt zaskoczenia - zdobyte trofeum może przechwycić przypadkowy przechodzień albo rowerzysta. Chodzi o to, żeby złapać, ale nie być złapanym. Jak podpowiada Tomasz Zmyślny, dyrektor generalny Inea, trzeba nieustannie obserwować na swoim smartfonie ruchy innych zawodników, a do tego przydaje się większa liczba rąk do pomocy. Dlatego Inea zachęca jak najwięcej poznaniaków do wzięcia udziału w drugiej edycji SpotHuntera.

Dotychczas udział w grze wzięło już 1200 uczestników. Razem przebyli oni ok. 10500 km przejmując nagrody ponad 1800 razy. Główna nagroda w ciągu kilku godzin przebyła ok. 160 km i została przejęta aż 212 razy. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne i bez żadnych ograniczeń. Każdy może dołączyć do zabawy w dowolnym momencie przez cały okres trwania akcji, czyli do 20 października. Jedynym warunkiem wzięcia udziału w zabawie jest posiadanie smartfona lub tabletu, wyposażonych w system operacyjny iOS lub Android w wersji 2.2 lub nowszej i dostęp do Internetu. Posiadacze aplikacji mogą aktywować się w grze między innymi dzięki jednemu z 500 hotspotów Inea zlokalizowanych w Poznaniu. W tegorocznej edycji SpotHuntera będzie można wygrać między innymi iPhone'a 5, Samsunga Galaxy S4 i bilety meczowe do loży skybox na INEA Stadionie.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: