SuperBiz firma Nagrody KIG 2011 rozdane. WYGRAŁ Orlen, Mostostal, Żywiec Zdrój i PKP Cargo

Nagrody KIG 2011 rozdane. WYGRAŁ Orlen, Mostostal, Żywiec Zdrój i PKP Cargo

26.10.2011, godz. 20:32
Nagrody KIG rozdane
foto:

Już po raz trzeci kapituła wybrała "Pracodawców Godnych Zaufania". Wyniki zostały ogłoszone 3 października w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie. Celem tego prestiżowego konkursu jest wyróżnienie dużych firm, które promują dobre wzorce i sięgają w zakresie polityki pracowniczej po skuteczne rozwiązania.

Oto trójka laureatów

W kategorii "branża paliwowo-energetyczna" wybrany został Polski Koncern Naftowy Orlen S.A. - zdrowie przede wszystkim. W spółce wprowadzono bogate świadczenia socjalne dla pracowników, m.in. bezzwrotne zapomogi dla znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, dofinansowania do wypoczynku swojego i rodziny, opieki nad dzieckiem czy do zajęć rekreacyjno-sportowych. PKN Orlen oferuje również szeroki zakres pozakodeksowych świadczeń medycznych. Orlen nie zapomina także o matkach, które po urlopie wracają do pracy zawodowej, zapewniając im dostęp do pomieszczenia umożliwiającego karmienie dziecka piersią w przyjaznym otoczeniu.

W kategorii "przemysł ciężki" nagrodzony został Mostostal Warszawa S.A. - awans pracowniczy. Spółka od dawna inwestuje w swoich pracowników, przyznając im nie tylko dofinansowania ze środków Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (przeznaczonych m.in. na wypoczynek czy imprezy turystyczno-sportowe), ale również współfinansując ich rozwój - np. studia, kursy języków obcych. Firma oferuje również pożyczki mieszkaniowe przeznaczone na remont. Pracownicy i emeryci mogą skorzystać z przyznawanych bezzwrotnych zapomóg w związku ze zdarzeniami losowymi dotyczącymi zarówno pracownika, jak i jego rodziny. W Mostostalu ponad połowa stanowisk kierowniczych zostaje obsadzana w drodze awansu wewnętrznego.

W kategorii "producenci spożywczy" najlepszy okazał się Żywiec Zdrój S.A. - firma przyjazna rodzinie. Firma oferuje pracownikom opiekę medyczną oraz pełne dofinansowanie zajęć sportowych. Polityka "Firma przyjazna Rodzinom" jest siatką benefisów dla kobiet w ciąży i młodych rodziców, m.in. prywatne porody finansowane przez firmę czy porady psychologa po porodzie. Żywiec Zdrój pokrywa koszty wszystkich szkoleń i konferencji. W firmie funkcjonuje wewnętrzny system powiadamiania o nieprawidłowościach oraz o łamaniu kodeksu etycznego. Raz do roku przeprowadzane jest badanie opinii pracowników.

Wręczono także Nagrodę Specjalną, która trafiła do Ireneusza Wasilewskiego, członka zarządu PKP Cargo S.A. ds. pracowniczych oraz Nagrody Dziennikarskie i Nagrodę pod patronatem pani minister Elżbiety Radziszewskiej. Po uroczystej ceremonii rozdania laurów nastąpiła oficjalna inauguracja portalu Forum Dobrych Praktyk "Siła kobiet - siłą firmy".

autor: Olga Zdanowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: