SuperBiz firma Nie ma chętnych do pracy? Pracodawcy za dużo oczekują - twierdzą naukowcy

Nie ma chętnych do pracy? Pracodawcy za dużo oczekują - twierdzą naukowcy

27.05.2014, godz. 12:57
Biuro praca pracownik dokumenty
foto: EAST NEWS

Bezrobocie wśród młodych to ściema? Naukowcy twierdzą, że  młodzi często mają wygórowane oczekiwania i przegrywają na rynku z osobami z większym doświadczeniem. Tymczasem, większość pracodawców przynzaje, że ma problem ze znalezieniem odpowiedniej kadry

Aż 78 proc. pracodawców stwierdziło, że ma problem ze znalezieniem dobrego pracownika – takie dane płyną z projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i Uniwersytetu Jagiellońskiego. Naukowcy przyznają, że to pracodawcy podnoszą poprzeczkę i mają często dość wygórowane oczekiwania.

Zobacz: Tragedia we Wrocławiu! CZTERY CIAŁA w mieszkaniu przy Ślicznej. Ojciec ZAMORDOWAŁ rodzinę, a sam popełnił SAMOBÓJSTWO?!

Szanse na zatrudnienie mają osoby doświadczone i wykształcone w danym zakresie. Największe problem z zatrudnieniem maja młodzi absolwenci szkół i studiów. A to właśnie on najczęściej składają dokumenty aplikacyjne do firm. Niestety, przepadają z kretesem. Warto też podkreślić, że młodzi też nie chcą już pracować za marne grosze i siedzieć na wiecznych - do kompletu bezpłatnych - stażach i nie przyjmują nieodpowiadających im propozycji składanych przez pracodawców.

Zatrudniający zaś mówią krótko: trzeba mierzyć siły na zamiary. Jak mamy wybór między pracownikiem doświadczonym i wyedukowanym, to weźmiemy jego zamiast żółtodzioba.

ZAPISZ SIĘ: Codzienne wiadomości Super Expressu na e-mail

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: