SuperBiz firma Poczta Polska: Nowoczesne maszyny sortują listy

Poczta Polska: Nowoczesne maszyny sortują listy

02.12.2014, godz. 02:00
Nowoczesne maszyny  sortują  listy
Poczta Polska inwestuje w nowe technologie. foto: Materiały prasowe

Poczta Polska inwestuje w nowe technologie. Właśnie kupiła osiem maszyn, dzięki którym przesyłki są bezbłędnie sortowane i trafią do odbiorców w ekspresowym tempie.

Nowe urządzenia trafiły do sortowni w Warszawie, Zabrzu, Lisim Ogonie, Wrocławiu i Pruszczu Gdańskim. Wybrana przez Pocztę Polską technologia jest najnowocześniejsza na świecie. Nowe maszyny każdego dnia mogą odpowiednio posegregować nawet 2,5 mln kopert.

- Chcemy być jeszcze szybsi, dlatego inwestujemy w nowoczesne technologie. Wysoki wskaźnik terminowości to generalnie jeden z najważniejszych celów, jaki mają do spełnienia spółki na rynku pocztowym - mówi Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej.

Zobacz też: Prezenty z Internetu podbijają Polskę! Paczka zdąży na Święta

Jak dokładnie działa najlepszy na świecie system pocztowy? Do tej pory, żeby dokładnie i prawidłowo rozdzielić listy, trzeba je było przepuszczać przez maszyny dwa razy: najpierw wstępnie, a później jeszcze szczegółowo do rejonów. Teraz, dzięki nowym urządzeniom, trwa to dwa razy krócej. Listy są segregowane i rozdzielane od razu do rejonów doręczeń. Warto podkreślić, że dzięki nowym rozwiązaniom sortownia w Warszawie stała się jednym z największych i najnowocześniejszych terminali pocztowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki nowoczesnym maszynom praca przebiega tam szybko, sprawnie i dokładnie. A na tych unowocześnieniach najbardziej skorzystają klienci Poczty Polskiej, którzy otrzymają przesyłki w ekspresowym tempie.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Źródło: Artur Szyk
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: