SuperBiz firma Pracodawcy RP wspierają małych przedsiębiorców

Pracodawcy RP wspierają małych przedsiębiorców

04.11.2014, godz. 02:00
Biuro, umowa, firma
foto: AKPA

Pracodawcy RP - jako organizacja, która aktywnie wspiera przedsiębiorczość - przygotowali projekt "MAP-iT Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw wysokich technologii".

Start-upy i młode firmy działające w obszarze nowych technologii od fazy samego pomysłu do pierwszych miesięcy funkcjonowania są chętnie wspierane zarówno przez firmy, instytucje, jak i np. aniołów biznesu. Jednak wsparcie konieczne jest także w ich dalszym funkcjonowaniu. Rolę ambasadora MAP funkcjonujących nie dłużej niż 3 lata, wchodzących w fazę przyspieszonego wzrostu i będących ważnym elementem rozwoju innowacyjności w gospodarce, pełnią Pracodawcy RP.

Czym jest MAP-iT

MAP-iT to program szkoleniowo-badawczy, w ramach którego, firmy/start-upy z obszaru wysokich technologii poznają metody i narzędzia pozwalające efektywniej rozwijać się i stać się "gazelami" biznesu. Udział w nim jest bezpłatny. Projekt "MAP-iT Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw" ma na celu wypracowanie uaktywniającego standardu wsparcia młodych przedsiębiorstw posiadających potencjał do szybkiej ekspansji. Celem szkoleń będzie przekazanie uczestnikom wiedzy na temat zasad zarządzania firmami szybkiego wzrostu i przedsiębiorstwami typu born global ("urodzeni eksporterzy" poszukujący możliwości rozwoju na rynkach globalnych), a także możliwości ich finansowania. Program szkoleń kładzie nacisk na wspomaganie uczestników w prowadzeniu i rozwoju przedsiębiorstw we wczesnym etapie działalności, w krótkim i średnim okresie. W projekcie biorą udział właściciele i menedżerowie zarządzający mikroprzedsiębiorstwami z sektorów wysokich technologii, a także inne osoby mające realny wpływ na działalność mikroprzedsiębiorstw.

Właściciele firm, prowadzący biznes intuicyjnie, a tylko czasami korzystający ze szkoleń, biorąc udział w programie i korzystając z doświadczenia PRP, mają szansę nauczyć się zarządzać firmą i jej wzrostem w sposób uporządkowany i nowoczesny. Każdy uczestniczący w MAP-iT przedsiębiorca dzięki IDEI LABORATORIUM TRWAŁEGO ROZWOJU może od najlepszych specjalistów nauczyć się metod pozwalających na efektywniejszy rozwój.

Zobacz też: Naucz się prowadzić BIZNES ZA DARMO!

Program dla wybranych

MAP-iT przeznaczony jest dla firm znajdujących się we wczesnym etapie rozwoju, czyli w momencie wypracowywania lub dopracowywania produktu czy usługi. Skierowany jest do mikroprzedsiębiorstw działających w obszarach wysokich technologii w następujących branżach:

1. produkcja podstawowych substancji farmaceutycznych oraz leków i pozostałych wyrobów farmaceutycznych,

2. produkcja komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych,

3. produkcja statków powietrznych, statków kosmicznych i podobnych maszyn,

4. działalność związana z produkcją filmów, nagrań wideo, programów telewizyjnych, nagrań dźwiękowych i muzycznych,

5. nadawanie programów ogólnodostępnych i abonamentowych,

6. telekomunikacja,

7. działalność związana z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana,

8. działalność usługowa w zakresie informacji,

9. badania naukowe i rozwojowe.

Aby przedstawiciele mikroprzedsiębiorstwa mogli uczestniczyć w szkoleniach realizowanych w ramach projektu "MAP-iT Planowanie strategii wzrostu młodych ambitnych przedsiębiorstw", muszą spełniać następujące kryteria:

1. Zatrudnianie 2-9 pracowników.

2. Obroty roczne lub suma bilansowa nieprzekraczające 2 000 000 EUR.

3. Zarejestrowane w Polsce, mające możliwość otrzymania pomocy de minimis.

4. Powstałe po 31 grudnia 2009 roku i działające min. 3 miesiące.

5. Działalność w branży wysokich technologii w przetwórstwie przemysłowym oraz usługach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: