SuperBiz firma Przyczyniamy się do sukcesów innych

Przyczyniamy się do sukcesów innych

05.11.2013, godz. 02:00
Dariusz Melech
foto:

Rozmowa z Dariuszem Melechem, Prezesem Banku Spółdzielczego w Kornicy

- Już w XIX wieku Kornica znana była z wydobywania i przerobu kredy. Pokłady białego minerału to największe bogactwo tej ziemi, a jednocześnie koło napędowe gospodarki w regionie. To szansa dla prywatnych inwestorów. Jak ich wspieracie jako lokalny bank?

- Gmina Kornica rzeczywiście posiada zasoby kredy na skalę krajową i europejską. Nasza kreda wykorzystywana jest w przemyśle, rolnictwie oraz do produkcji kredy szkolnej. Wielu przedsiębiorców jest zainteresowanych inwestowaniem w ten surowiec. Oferujemy im kredyty inwestycyjne, przeznaczone na finansowanie inicjatyw, zgodnie z prowadzoną działalnością gospodarczą, oraz wsparcie w ramach portfelowej linii gwarancyjnej BGK de minimis. Bezpieczny, długi okres kredytowania, możliwość przedterminowej spłaty, elastyczne i indywidualnie negocjowane warunki. Możemy zapewnić korzystne warunki, które pomogą zwiększyć majątek trwały firmy i umożliwić jej modernizację.

- Państwa okolica słynie też jako zagłębie pieczarkowe. Czy producenci rolni to liczna grupa klientów waszego Banku? Na co przeznaczają kredyty?

- Faktycznie główną grupą naszych klientów są rolnicy. Wśród nich najwięcej jest producentów pieczarek, mleka i hodowców trzody chlewnej. Bank udziela im kredytów preferencyjnych z dopłatami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, jak również pomostowych z częściową spłatą kapitału. Wspieramy też ekologiczne inicjatywy, udzielając kredytów na zakup i montaż kolektorów słonecznych we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Jesteśmy także patronem oraz sprzymierzeńcem budowy trzech Biogazowni, które staną się alternatywą oraz perspektywą dla branży rolniczej na terenie działania naszego Banku.

- Podobno w powiecie łosickim przypada najwięcej ciężarówek na głowę mieszkańca. Firmy transportowe to też państwa klienci biznesowi?

- Przez Kornicę przebiega trasa tranzytowa na wschód, stąd wielu jest u nas przedsiębiorców zajmujących się działalnością transportową. Gama naszych produktów i usług jest szeroka, mogę powiedzieć, że dostosowana niemal do każdej grupy klientów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Właścicielom firm transportowych proponujemy przede wszystkim kredyty na zakup pojazdów oraz atrakcyjne kredyty obrotowe.

- Zna pan osobiście klientów Banku i widuje się z nimi?

- Nasz Bank funkcjonuje w społeczności lokalnej. Siłą rzeczy wszyscy się tutaj znamy. Zarówno ja, jak i moi pracownicy znamy wielu naszych Klientów osobiście. Pamiętamy imię, nazwisko, kto gdzie pracuje, w jakiej branży, jakie funkcje pełni. To jest nasza mocna strona, że klienci nie są anonimowi. Mało tego, każdy z nich traktowany jest jak VIP. Swego czasu przeprowadzono badania, które wykazały, że mieszkańcy mniejszych miejscowości lubią przychodzić do placówek bankowych. I potwierdzamy, że tak jest - klienci chętnie nas odwiedzają. Wzajemnie działamy na swoją korzyść.

- Pewnie są tacy, którzy chodzą do banku osobiście, ale coraz więcej osób chce mieć bank w telefonie lub na ekranie własnego komputera. Jak Bank stara się zachęcać klientów do korzystania z bankowości elektronicznej?

- Oczywiście, że bankowość elektroniczna to dziś norma, zwłaszcza dla młodszych klientów. Dla nich to najwygodniejsza forma przeprowadzania operacji bankowych - szybko i bez wychodzenia z domu. Oferujemy im pakiety usług zawierające Internet banking, SMS Banking, Home Banking czy system płatności natychmiastowych BlueCash. Opłaty za operacje bankowe przeprowadzane za pomocą bankowości elektronicznej są zauważalnie niższe niż w przypadku bankowości standardowej. Uczymy i zachęcamy klientów do korzystania z nowoczesnych rozwiązań. Taką ciekawostką jest technologia biometryczna. Z jej pomocą możemy wypłacać gotówkę bez użycia karty. Przykładamy palec do specjalnego czytnika i autoryzacja następuje po zeskanowaniu układu naczyń krwionośnych.

- Co pan najbardziej ceni w swojej pracy?

- Właśnie ten codzienny kontakt z ludźmi i świadomość, że w jakimś stopniu przyczyniam się do sukcesów innych osób. To daje mi największą satysfakcję w mojej pracy.Rozmawiała

autor: Danuta Rawicka zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: