SuperBiz firma Roaming coraz tańszy

Roaming coraz tańszy

06.07.2011, godz. 02:00
Roaming coraz tańszy
foto:

Prowadzisz własną działalność i często wyjeżdżasz za granicę? Pomyśl o korzystnym roamingu

Większość z nas obawia się korzystać z komórki za granicą. Powodem są przede wszystkim wysokie rachunki, które później trzeba opłacić. Niestety, odstawienie telefonu nie zawsze jest możliwe, zwłaszcza dla przedsiębiorcy, który przecież nawet na urlopie musi mieć kontakt ze swoją firmą.

Usługa roamingu międzynarodowego umożliwia telefonowanie, wysyłanie SMS-ów i korzystanie z Internetu za granicą oraz odbieranie telefonów i SMS-ów z Polski. Warto pamiętać, że takie rozmowy kosztują więcej niż te wykonywane w kraju. Jak dużo, to zależy od operatora, który sam ustanawia stawki, a także od państwa, do którego jedziesz. W krajach unijnych jest nieco taniej niż w innych państwach. Dzieje się tak, bo Unia Europejska ustaliła maksymalne ceny połączeń. A operatorzy muszą się do nich stosować.

- Teraz dzwoniąc z krajów Unii, płacisz do 35 eurocentów (ok. 1,38 zł) plus VAT za minutę połączenia, natomiast za odebranie telefonu 11 eurocentów (ok. 0,43 zł) plus VAT.

Jeśli więc planujesz wakacje za granicą albo wybierasz się w podróż służbową, to przed nią koniecznie sprawdź, ile będą cię kosztowały rozmowy przez komórkę w roamingu.

Po co przedsiębiorcy roaming

Część Polaków rezygnuje z roamingu. Niepotrzebnie, bo koszty można zminimalizować. Warto o tym pamiętać szczególnie jeśli prowadzisz firmę. Może się przecież zdarzyć, że trzeba będzie porozmawiać z kontrahentem lub pracownikami. Bez włączonego roamingu jesteś niedostępny. Jeśli więc coś wydarzy się w firmie, pracownicy nie będą w stanie się z tobą skontaktować.

Jeszcze niedawno ogromne rachunki za roaming mogły mocno nadwyrężyć budżet niewielkiej firmy.

Nie daj się zaskoczyć wysokim rachunkom

Jak zmniejszyć koszty telefonowania z zagranicy do Polski? Warto przed wyjazdem dokładnie sprawdzić wysokość stawek, jakie oferuje twój operator. Możesz policzyć, ile będzie cię kosztowała pięciominutowa rozmowa oraz odebranie pięciu telefonów.

Pamiętaj, żeby zrobić to na przykładzie konkretnego kraju, do którego jedziesz. Później stawki porównaj z innymi ofertami dostępnymi na rynku.

Może zdarzyć się, że u innego operatora będzie dużo taniej. Jeśli masz możliwość przejścia do innej sieci albo po prostu wykupienia dodatkowego abonamentu, zrób to. Dzięki temu nie zaskoczy cię wysokość rachunków, a urlop czy wyjazd biznesowy nie odbije ci się finansową czkawką. Taką weryfikację najlepiej zrobić na co najmniej tydzień przed wyjazdem, żeby mieć jeszcze czas na dopełnienie stosownych formalności związanych ze zmianą operatora czy wykupieniem nowego abonamentu.

Rozmawiaj wszędzie

Przedsiębiorcy mają w czym wybierać. Na rynku pojawia się coraz więcej ofert skierowanych do przedsiębiorstw. Wyjątkowo atrakcyjna jest usługa "Wszędzie rozmawiaj", którą T-Mobile proponuje swoim biznesowym klientom. To świetne rozwiązanie dla firm, które z obawy o wysokie rachunki rezygnują z telefonów za granicą. Teraz można za nie płacić tyle samo, co za rozmowy krajowe. Za pakiet 30 minut w roamingu do wykorzystania na terenie Unii Europejskiej zapłacisz tylko 7,32 zł netto. Pamiętaj też, że dzwoniąc pod numer 602 963, możesz kontrolować stopień wykorzystania pakietu. To zapewni ci kontrolę nad wydatkami.

Jak skorzystać z usługi?

- Wystarczy za 7,32 zł netto wykupić 30-minutowy pakiet, który jest ważny przez 14 dni. Minuty rozmów można wymienić na SMS-y lub MMS-y. Aktywacja jest bardzo prosta. W telefonie wpisz *100*80#, wyślij SMS o treści: T pod numer 80880 albo zadzwoń pod numer 602 900.

Ponadto T-Mobile daje ci też możliwość korzystania z taniego Internetu za granicą. Dzięki dostępowi do sieci możesz bez problemu prowadzić korespondencję z pracownikami czy klientami. Usługa "Wszędzie w sieci" pozwala korzystać z Internetu w telefonie lub komputerze we wszystkich krajach UE za bardzo małe pieniądze.

- Tygodniowy pakiet 500 MB w ramach roamingu kosztuje tylko 79 zł netto.

W Unii Europejskiej istnieje limit opłat 50 euro (ok. 200 zł netto) za transmisję danych. Jest on z automatu wprowadzany przez wszystkich operatorów. Ma za zadanie chronić klientów przed niespodziewanym zwiększeniem rachunku. W T-Mobile limit ten może być obniżony na życzenie klienta nawet do 10 zł z VAT.

- Szczegóły ofert znajdziesz na: www.t-mobile.pl/biznes

Nowoczesny smartfon dla biznesmena

Wszystkie wymienione usługi są dostępne dla obecnych i dla nowych klientów biznesowych T-Mobile.

Nowi klienci decydując się na taryfę z telefonem dostają dodatkowo nowoczesne biznesowe smartfony za 1 zł. Wśród nich HTC Wildfire S z dostępem do Facebooka i wielu nowoczesnych aplikacji. Ekran główny telefonu jest w pełni definiowany i może być nimi wypełniony. Aparat o rozdzielczości 5 megapikseli z funkcją automatycznej ostrości, rozszerzalna pamięć microSD i obsługa wielu formatów dzwięku oraz wideo czyni z HTC Wildfire S telefon multimedialny, który mieści się w każdej kieszeni.

autor: Olga Zdanowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: