SuperBiz firma SKOK-i dobrym partnerem

SKOK-i dobrym partnerem

04.12.2012, godz. 02:00
Biznes, firma, spółka, zgoda
foto:

Tylko połowa polskich mikro i małych firm osiągnęła zysk w pierwszej połowie roku, a co czwarta poniosła stratę - wynika z badania "Trendy rozwojowe sektora MSP w ocenie przedsiębiorców". Jeszcze gorsza sytuacja jest spodziewana w drugiej połowie roku.

Małym i średnim firmom w prowadzeniu działalności przeszkadzają przede wszystkim wysokie podatki, zatory płatnicze oraz ubożenie społeczeństwa, które zmniejsza popyt na ich produkty i usługi. Mimo że to właśnie małe i średnie firmy decydują o sile polskiej gospodarki, wciąż napotykają na liczne bariery w prowadzeniu działalności. Mają też problemy z pozyskiwaniem zewnętrznych środków na finansowanie inwestycji, a to z kolei powoduje, że często muszą ograniczać swój rozwój.

W Polsce jest zarejestrowanych ponad 3,5 miliona małych i średnich przedsiębiorstw, co stanowi 99,5 proc. wszystkich zarejestrowanych firm. Sektor MŚP jest więc największą częścią składową polskiej gospodarki i w znaczny sposób wpływa na jej rozwój. Przedsiębiorstwa tworzące ten sektor na ogół działają na rynkach lokalnych, są w stanie szybko reagować na zmiany w otoczeniu oraz pojawiające się potrzeby i preferencje klientów. Stanowią więc fundament stabilnego rozwoju.

Sektor MŚP napotyka jednak wiele barier. Przedsiębiorcy - mimo trudnej sytuacji finansów publicznych, braku wielu reform czy podniesienia podatku VAT - dążą do rozwoju w każdych warunkach, a szanse rozwoju dają firmom trafne inwestycje.

W ubiegłym roku głównym źródłem finansowania nakładów inwestycyjnych w sektorze MŚP były środki własne przedsiębiorstw (71 proc. przypadków). 14 proc. ankietowanych finansowało inwestycje kredytem, podobna liczba przedsiębiorców wskazała na leasing - wynika z ankiety Ministerstwa Gospodarki przeprowadzonej latem wśród grupy przedsiębiorstw. Dużo więc zależy od samych przedsiębiorców, ale jak pokazuje wynik badania, do budowania sukcesu firmy przyczynia się także trafny wybór instytucji i oferty finansowej.

Spółdzielcza alternatywa

Blisko jedna trzecia klientów korzystających z usług bankowych deklaruje, że nie wybrałaby ponownie swojego aktualnego banku - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę doradczą Deloitte i TNS OBOP. Badanie wykazało, że klienci są znacznie bardziej usatysfakcjonowani i lojalni, gdy czują, że są traktowani w sposób zindywidualizowany, kiedy mogą porozmawiać o swoich potrzebach z kompetentną osobą, która zna ich sytuację i oczekiwania. Chcą być traktowani podmiotowo, dlatego szukają instytucji, która zaoferuje im produkty "szyte na miarę" oraz indywidualne i spersonalizowane usługi.

Coraz częściej zwracają się więc w stronę instytucji finansowych, które mogą zapewnić większą dostępność i lepszą jakość usług oraz ofertę dostosowaną do indywidualnych wymagań, a nie będą koncentrować się na generowaniu zysku wąskiej grupy akcjonariuszy, co ma miejsce w przypadku instytucji bankowych. Szczególnie spektakularnym wyrazem sprzeciwu wobec komercyjnych działań korporacji bankowych był amerykański Bank Transfer Day. W listopadzie ubiegłego roku 650 tysięcy klientów banków przeniosło ponad 4,5 miliarda dolarów oszczędności do unii kredytowych, odpowiedników polskich spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, czyli instytucji, które opierają się na klasycznych przepisach prawa spółdzielczego.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe działają w Polsce od 20 lat na podstawie ustawy dot. SKOK. To instytucje oparte wyłącznie na polskim kapitale. Konsumenci korzystający z usług SKOK-ów nie są ich klientami, ale członkami. Chcąc wiedzieć, w co warto zainwestować i jak bezpiecznie ulokować oszczędności, mogą liczyć na fachową pomoc. Każdy z nich, przystępując do spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, staje się równocześnie jej współwłaścicielem. Z usług SKOK-ów korzysta już ponad 2,5 mln osób, a indywidualne podejście do każdego oraz rzetelna i pomocna obsługa sprawiają, że ufa im 91 proc. ich członków.

Od początku roku do spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych dołączyło już 248 tys. nowych członków. Dowodzi to, że w trudnych czasach ludzie szukają stabilnej instytucji, która zaoferuje im indywidualne i spersonalizowane usługi finansowe i pokaże, jak funkcjonować w niełatwym świecie finansów.

Coraz bogatsza oferta

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe w ostatnim czasie wzbogaciły swoją ofertę zarówno dla osób indywidualnych, jak i prowadzących działalność gospodarczą. Dzięki znowelizowanej ustawie przygotowały też ofertę dla firm tzw. III sektora, fundacji, stowarzyszeń, czyli podmiotów postrzeganych jako mało atrakcyjni klienci banków komercyjnych.

SKOK-i rozszerzyły i udoskonaliły wachlarz dotychczasowych produktów i usług finansowych. Od listopada proponują odnowioną ofertę pożyczkową, która dzięki wydłużeniu okresu kredytowania i korzystnemu oprocentowaniu, pozwala na dopasowanie miesięcznej raty do oczekiwań i możliwości pożyczkobiorcy. Wiadomo, że im dłuższy okres kredytowania, tym niższa rata. Teraz, dzięki jeszcze korzystniejszemu oprocentowaniu wysokość miesięcznego zobowiązania może nie obciążać zbytnio pożyczkobiorcy.

Każdy członek jest dla Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych cennym partnerem. Dysponują one ofertą skierowaną również do tych, którzy są lekceważeni przez banki komercyjne, czyli ludzi młodych, seniorów czy osób wykluczonych finansowo. Dzięki przejrzystej i otwartej na potrzeby wielu grup odbiorców ofercie, także najmniejsze firmy, mają dostęp do coraz atrakcyjniejszych usług finansowych.

Masz rachunek, weź pożyczkę

Posiadanie konta w dzisiejszych czasach jest niezbędne, a konto firmowe to jeden z najważniejszych elementów funkcjonowania przedsiębiorstwa na rynku, nieważne, czy jest to jednoosobowa działalność, czy duża firma. Najlepiej, jeśli jest ono tanie i wygodne w obsłudze. Posiadanie konta w spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych to dopiero pierwszy krok umożliwiający korzystanie z wygodnych narzędzi finansowych. Firma będąca jednoosobową działalnością gospodarczą lub spółką cywilną oraz posiadająca rachunek w Kasie Stefczyka, może otrzymać niezbędne wsparcie finansowe w Kasie, a wraz ze stażem członkowskim może liczyć na korzystne bonifikaty i oferty promocyjne.

Każdy, kto stara się o pożyczkę, zdaje sobie sprawę z wymagań, jakie stawiają przed nim instytucje bankowe. SKOK-i, weryfikując zdolność kredytową, korzystają z tych samych narzędzi, których używają banki, np. BiK, ale do każdego starają się podejść indywidualnie i znaleźć jak najkorzystniejsze rozwiązanie. Dają więc szansę także tym przedsiębiorcom, którzy dopiero rozpoczynają działalność. Oferują bogaty wachlarz produktów pożyczkowych. Różnią się one formą kredytowania, sposobem spłaty, a także warunkami cenowymi, które są istotne, ale jak wykazują badania - nie najistotniejsze. Dzisiejszego pożyczkobiorcę bardziej niż cena interesuje dostępność produktu, czyli łatwość uzyskania czy dogodne warunki spłaty.

Stefczyk Leasing - krok w dobrym kierunku

Leasing jest szczególnie atrakcyjny w przypadku firm niedysponujących wystarczającym kapitałem na zakup nierzadko kosztownych urządzeń.

Wychodząc naprzeciw potrzebom przedsiębiorców, którzy chcą unowocześnić lub rozszerzyć działalność firmy, wśród podmiotów grupy SKOK istnieje też firma oferująca usługi leasingowe. Stefczyk Leasing to firma otwarta na nowe pomysły, która dąży do stworzenia wraz

z partnerami wspólnego sukcesu dzięki dobrej ofercie i przejrzystym zasadom finansowania. Produkty kierowane są zarówno do osób prowadzących działalność gospodarczą, jak

i spółek prawa handlowego. Oferta Stefczyk Leasing nie wyklucza również finansowania młodych przedsiębiorców, którzy stawiają pierwsze kroki w biznesie. Dzięki prostej procedurze mogą szybko uzyskać środki na zakup wybranych przedmiotów służących rozwojowi firmy.

W ofercie klienci znajdą leasing pojazdów, maszyn, urządzeń oraz nieruchomości.

Stefczyk Leasing korzysta z nowatorskich rozwiązań rynkowych,

a wszelkie formalności ogranicza do niezbędnego minimum. Zapewnia profesjonalne usługi dopasowane do indywidualnych oczekiwań i możliwości.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: