SuperBiz firma Super Biznes: Wciąż poszukujemy najlepszych rozwiązań

Super Biznes: Wciąż poszukujemy najlepszych rozwiązań

12.05.2014, godz. 02:00
Super Biznes: Wciąż poszukujemy najlepszych rozwiązań
Miłosz Brakoniecki Dyrektor Bankowości Elektronicznej BZ WBK foto: Super Express

Banki w Polsce są coraz bardziej innowacyjne. Wprowadzane zostają nowe pomysły i ułatwienia. Szczególnie cenne są nowe usługi internetowe i mobilne.

- Czy rozwiązania w polskich bankach są innowacyjne?

- Zdecydowanie tak. Nasz rynek jest konkurencyjny i to skłania banki do wdrażania coraz to bardziej nowatorskich rozwiązań. My, będąc częścią globalnej grupy finansowej, mamy skalę porównawczą i mogę powiedzieć, że nie mamy się czego wstydzić w porównaniu z dojrzałymi rynkami europejskimi, Ameryką Łacińską i USA.

- Jakie konkretne usługi polskich banków są najbardziej innowacyjne?

- Te powiązane z płatnościami oraz bankowością internetową i mobilną. Zbliżeniowe płatności kartami przyjęły się tak szybko, że teraz jesteśmy jednym z trzech rynków w Europie o największej liczbie tego typu transakcji. Bank Zachodni WBK wdrożył unikalną usługę Zakupów Mobilnych, dzięki której klient wprost z naszej aplikacji mobilnej może kupić bilet komunikacji miejskiej, zamówić zakupy spożywcze, wysłać kwiaty pod dowolny adres czy wesprzeć wybrany cel charytatywny, przelewając środki.

- Czy bank te rozwiązania wdraża sam, czy wspiera się zewnętrznymi podmiotami lub współpracą z uczelniami wyższymi?

- Poszukujemy najlepszych rozwiązań, często współpracujemy z zewnętrznymi dostawcami. Opracowując rozwiązania dla naszych klientów w aplikacji mobilnej BZWBK24 mobile, współpracujemy z firmą eLeader. Realizujemy też projekty typu R&B z uczelniami, np. z Uniwersytetem Ekonomicznym w Poznaniu.

Wiadomości Se.pl na Facebooku

Czytaj: Super Biznes. Przedsiębiorców niszczy biurokracja

autor: Agnieszka Grotek zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: