SuperBiz firma Tablet dla biznesmena

Tablet dla biznesmena

06.12.2011, godz. 02:00
Tablet
foto:

Tablet to mobilne urządzenie idealne dla biznesmena, który dużo czasu spędza na spotkaniach i prezentacjach. Doskonale zastępuje jako narzędzie codziennej pracy laptop czy komputer stacjonarny. Ma jeszcze jedną zaletę - robi wrażenie na partnerach biznesowych i pokazuje, że mamy nowoczesne podejście do prezentowania firmy i jej oferty.

Tablet to nieustanny dostęp do informacji z Internetu i zapisanych plików. Dzięki swojej konstrukcji jest w pełni mobilnym urządzeniem. Nie tylko łatwo się z nim przemieszczać, ale też można wygodnie pokazać prezentację w sytuacji, gdy nie mamy do dyspozycji rzutnika. Doskonale zastępuje laptop czy komputer stacjonarny zarówno przy tworzeniu prezentacji handlowych, jak i obsłudze programów księgowych.

Internet pod ręką

Bardzo ważnym elementem pracy z tabletem jest łatwy dostęp do Internetu. Biznesmenom, którzy dużo podróżują, opłacają się modele z modemem 3G, do których wkładamy kartę SIM od operatora telefonii komórkowej i korzystamy z dostępu do sieci niemal wszędzie.

Przy wyborze tabletu warto się zastanowić nad systemem operacyjnym. I tak np. program Google Android, z którego korzystają nasze tablety, daje ogromne możliwości instalowania darmowych i płatnych aplikacji z Android Market i Samsung Apps, dostosowując urządzenie do specyficznych potrzeb. Ponadto oferuje usługi Google, takie jak darmowa nawigacja czy łatwy dostęp do poczty elektronicznej gmail. Dodatkowo tablety dzięki aplikacji Polaris Office umożliwiają edycję i tworzenie dokumentów w formatach Microsoft Office, więc nawet w podróży będziemy mogli przygotować pilnie potrzebną prezentację czy wykres. Warto pamiętać o jeszcze jednej zalecie tego nowoczesnego sprzętu. Nowoczesne tablety bardzo łatwo można wyposażyć w akcesoria np. klawiaturę, uchwyty samochodowe czy zestawy głośnomówiące.

Idealny sprzęt

Ważną funkcją nowych modeli tabletów jest szyfrowanie danych - dzięki temu zabezpieczymy przechowywane w urządzeniu informacje na wypadek kradzieży czy ataku hakerów. Dla przedsiębiorców, którzy korzystają z bardziej zaawansowanych rozwiązań komputerowych, ważną informacją będzie to, czy urządzenia współpracują z systemem konferencyjnym Cisco WebEx oraz Sybase Afaria. Ten ostatni pozwala na zdalne zarządzanie flotą tabletów bądź smartfonów. Chodzi o to, że np. firma, która ma 50 telefonów, może wprowadzać dane i zarządzać funkcjami w telefonach pracowników, czyli włączać je i wyłączać, sprawdzać bilingi.

tagi: biznes tablet
autor: Vanessa Nachabe zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: