SuperBiz firma Weź pożyczkę dla firmy przez Internet

Weź pożyczkę dla firmy przez Internet

06.03.2012, godz. 02:00
Internet, praca
foto:

Bank odmówił ci kredytu i myślisz, że nie masz szans na pozyskanie kapitału? Jesteś w błędzie. Nie musisz nawet ruszać się z domu, by dostać do 500 000 zł atrakcyjnie oprocentowanej pożyczki z Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego.

Kapitał na pożyczki dla przedsiębiorców z terenu województwa mazowieckiego Mazowiecki Regionalny Fundusz Pożyczkowy pozyskał z dotacji unijnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego. Pieniądze czekają na przedsiębiorców, którzy chcą rozwinąć działalność lub dopiero zacząć przygodę z własnym biznesem. Dodatkowo w pierwszych 6 miesiącach można spłacać same odsetki, a kapitał dopiero za pół roku!

Wystarczą trzy dokumenty

Jak to zrobić? Wystarczy wejść na stronę: www.korzystnepozyczki.pl i wypełnić wniosek on-line. Pamiętając o tym, by nie zapomnieć podać swoich dokładnych danych. Wystarczą tylko trzy dokumenty, by uzyskać wstępną, warunkową decyzję o przyznaniu pożyczki.

Po wypełnieniu wniosku należy dołączyć do niego informację o przedsięwzięciu:

- biznesplan w przypadku ubiegania się o pożyczkę do kwoty 60 000 zł

- tabele finansowe prognostyczne na okres pożyczkowania oraz dane historyczne do 4 lat lub za okres działania firmy, jeśli jest krótszy niż 4 lata oraz tabele finansowe pełne przy prowadzonej pełnej księgowości CIT lub niepełne przy prowadzonej księgowości uproszczonej w przypadku ubiegania się o pożyczkę powyżej 60 000 zł.

Dobry biznesplan

Biznesplan jest narzędziem, które pomaga w jasnym przedstawieniu i objaśnieniu celów i strategii biznesu. Ma przekonać innych do pomysłu i pokazać, że oferowany przez firmę produkt lub usługa są w stanie zapewnić zyski. Warto pamiętać, że dobry i poprawnie napisany plan powinien zawierać odpowiedzi na pytania: kto? co? kiedy? gdzie? jak? ile?

Mimo zróżnicowanych zastosowań biznesplany mają wiele wspólnych cech. Po pierwsze, wszystkie zawierają cele działalności, opisy produktów i klientów, analizy rynku, plany marketingowe i prognozy przepływów gotówkowych. Przedstawiają ponadto przewidywania, jak będzie sobie radzić firma, jeśli spełnione zostaną pewne warunki.

Ważne! Przykładowy schemat biznesplanu można znaleźć na stronie internetowej www.korzystnepozyczki.pl w zakładce dokumenty do pobrania: przykłady i pytania do biznesplanu.

Ile będziesz spłacać

Przedsiębiorca, który nie ma pojęcia, jakiej wysokości ratę pożyczki przyjdzie mu spłacać, na stronie internetowej znajdzie specjalny kalkulator, dzięki któremu zanim złoży wniosek, będzie mógł samodzielnie wykonać symulację wysokości rat.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: