SuperBiz firma Znana marka piwa w Polsce podniosła cenę kaucji

Znana marka piwa w Polsce podniosła cenę kaucji

08.02.2017, godz. 15:05
Piwo Żywiec
foto: EAST NEWS

Grupa Żywiec, producent takich piw jak m.in. Żywiec, EB, Warka oraz Królewskie, podnosi cenę kaucji za butelkę. Chociaż to część kosztów, która wraca do kieszeni klienta, może ona zaskoczyć piwoszy. Browar wyjaśnia, że chce skłonić klientów do powszechnego oddania butelek.

Cena butelki piwa produkowanego przez Żywca wzrosła. O ile dokładnie? Tego firma nie zdradza, bo to tajemnica handlowa. - Jako producent nie ustalamy wysokości kaucji w punkcie sprzedaży. Ustalają ją detaliści. Nie ujawniamy informacji o wysokości kaucji dla naszych klientów bo to jest tajemnica handlowa - mówi dla Wp.pl kierownik działu korporacyjnego w Grupie Żywiec Magdalena Brzezińska.

Zobacz również: Koniec z małpkami. Resort zdrowia chce zlikwidować wódki w małych butelkach

Przedstawicielka koncernu podkreśla, że kaucja została podniesiona na wszystkie butelki zwrotne bez związku z marką piwa.

- Wprowadziliśmy zmianę kaucji, aby przywrócić równowagę pomiędzy rzeczywistym kosztem, a ceną opakowania w punkcie sprzedaży. Dotychczasowa wysokość kaucji nie była zmieniana od lat 90-tych, a koszt nowych opakowań na rynku wzrósł w tym czasie znacznie - dodaje.

Poza samym Żywcem, Grupa ze Śląska produkuje też takie piwa jak: Heineken, Desperados, Warka, Tatra, Strong i EB, a także marki regionalne: Królewskie (centralna Polska), Leżajsk (południowo-wschodnia Polska) i Specjal (północna Polska).

 

Źródło: wp.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: