SuperBiz nowoczesne technologie 4 nowości w Google Maps. Zamówisz mytaxi z poziomu Mapy Google

4 nowości w Google Maps. Zamówisz mytaxi z poziomu Mapy Google

10.08.2016, godz. 16:09
Sprawdź, co zmieniło się w Google Maps? Są dodatkowe opcje dla podróżnych
Sprawdź, co zmieniło się w Google Maps? Są dodatkowe opcje dla podróżnych foto: SHUTTERSTOCK

Dzięki nowym aktualizacjom Google Maps Uber stracił monopol na taksówki zamawiane przez aplikację. Kolejnym udogodnieniem Map Google jest możliwość zapisania trasy offline, i to nie tylko w pamięci wewnętrznej telefonu! Dowiedz się, czym jeszcze zaskoczył nas Google.

Google wprowadził wreszcie długo wyczekiwane przez użytkowników nawigacji zmiany. Dzięki nim można ograniczyć zużycie baterii w urządzeniu mobilnym i zapisać planowane trasy. Niektóre konkurencyjne dla Google Maps aplikacje umożliwiają te czynności już od dłuższego czasu.

1. Zapisywanie map w trybie offline
Dzięki funkcji „Tylko Wi-Fi" internauci mogą korzystać w Map Google w trybie offline. Nawigacja odbywa się w oparciu o mapy zapisane wcześniej w pamięci urządzenia.

Przeczytaj również: Auto marki Tesla uratowało życie kierowcy

2. Tryb „Tylko Wi-Fi" (ang. „Wi-Fi only")
Dodatkowo Google zastosował rozszerzenie trybu offline z użyciem sieci bezprzewodowych. Kiedy włączona jest funkcja „Tylko Wi-Fi", aktualizacja mapy może nastąpić jedynie wówczas, gdy zostanie nawiązane połączenie z siecią bezprzewodową.

3. Opcja zapisu map na kartę pamięci microSD
Bardzo znacznym udogodnieniem jest możliwość zapisania mapy na karcie pamięci. Dotychczas użytkownicy Map Google mogli zapamiętać trasę wyłącznie w pamięci urządzenia, co stanowiło duży problem ze względu na ograniczoną liczbę dostępnych megabajtów. Smartfony z niższej półki w dalszym ciągu miewają 8, a nawet 4 GB pamięci wewnętrznej. Teraz użytkownicy urządzeń mobilnych mają do wyboru dwie opcje zapisu: w pamięci wewnętrznej lub na karcie SD.

Zobacz także: Pokemon Go zarobił w miesiąc 200 mln dolarów

4. Możliwość wyboru mytaxi w opcjach transportu taksówką
Ostatnia wprowadzona przez Google zmiana wiąże się z rozszerzeniem opcji transportu taksówką.
W Mapach Google pojawił się konkurent Ubera – mytaxi. Przewoźnik świadczy swoje usługi w trzech polskich miastach: Warszawie, Krakowie i Trójmieście. Dzięki integracji Google Maps z mytaxi taksówkę można zamówić bezpośrednio przez aplikację Google. Od marca 2016 r. taką możliwość mieli mieszkańcy Niemiec i Hiszpanii, teraz z usługi skorzystamy także w Polsce, we Włoszech i w Austrii. Za pośrednictwem Map Google sprawdzimy średni czas oczekiwania na mitaxi, jak również szacowany koszt i czas przejazdu. Mało tego, aplikacja zapamięta naszą lokalizację i cel podróży.

Źródła: next.gazeta.pl, interaktywnie.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: