SuperBiz nowoczesne technologie 5 polskich aplikacji na wakacje

5 polskich aplikacji na wakacje

15.07.2017, godz. 13:00
Smartfon młodzi ludzie biznes
foto: SHUTTERSTOCK

Oprowadzą po mieście, podpowiedzą, jakie miejsca warto odwiedzić, wskażą drogę do najbliższej ambasady Polski bądź zaplanują górską wycieczkę – taką pomoc oferują swoim użytkownikom polskie aplikacje. Planujesz wakacje? Koniecznie sprawdź, czy nie przyda Ci się któraś z nich.

AudioTrip
Wybierasz się na wycieczkę do Warszawy? A może jesteś warszawiakiem i chcesz poznać lepiej historię swojego miasta? Jeśli odpowiedziałeś tak, na jedno z tych pytań to znak, że powinieneś zainteresować się audioprzewodnikami, stworzonymi przez start-up AudioTrip z Bielska-Białej. Aplikacja mobilna zawiera nagrania, opowiadające o historiach, które miały miejsce niegdyś w stolicy. Wystarczy wybrać interesujący nas temat, udać się do wskazanej lokalizacji i wysłuchać opowieści w miejscu, w którym toczyła się jej akcja.

Sprawdź także: Aplikacja TramBus ułatwi podróż po mieście

Footsteps
Jeśli przygotowujesz się do wyjazdu za granicę, warto z kolei abyś sięgnął do aplikacji turystycznej Footsteps. Jej użytkownik otrzyma nie tylko informacje nt. miejsc, które warto odwiedzić, lecz także spersonalizowane trasy, po których będzie nawigowany. Twórcą start-upu jest Piotr Sędzik – Polak, który wymyślił aplikację, podczas przygotowań do wakacyjnego wyjazdu do Budapesztu. Ponieważ nie znalazł na rynku narzędzia, dającego podobne możliwości, wziął udział w wydarzeniu Startup Weekend i rozpoczął prace nad autorskim projektem. Niedługo potem został zakwalifikowany do akceleratora Starter Rocket, dzięki czemu w marcu 2016 r. wystartował z pilotażem aplikacji we Wrocławiu. Plany założyciela start-upu są bardzo ambitne – do końca roku chce pozyskać 100 tys. użytkowników aplikacji i udostępnić ją w co najmniej 30 europejskich miastach.

iPolak
Ciekawa aplikacja dla Polaków, którzy wybierają się za granice, powstała także w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. iPolak to narzędzie, które wskaże drogę do najbliższej polskiej ambasady, a w razie pojawienia się nagłego zagrożenia w danym kraju, wyśle nam o tym powiadomienie. Aplikacja dostarczy ponadto przydatnych informacji, dotyczących sytuacji politycznej w państwie, do którego się wybieramy, a także tamtejszej kultury i obyczajów. W krytycznych sytuacjach przydatną funkcją może okazać się także przycisk S.O.S, łączący automatycznie z najbliższą placówką dyplomatyczną Polski.

Czytaj też: Ile więcej zapłacimy w tym roku za wakacje? [INFOGRAFIKA]

mapa-turystyczna.pl
Przygotowujesz się na wyjazd w góry? Zastanawiasz się nad trasami, które tym razem pokonasz? Koniecznie zajrzyj do serwisu mapa-turystyczna.pl. Wyliczy on za ciebie czas wędrówki i odległość między poszczególnymi punktami, dzięki czemu bez problemu zaplanujesz trasy, które będziesz w stanie przejść, bez konieczności czasochłonnego ślęczenia nad papierowymi mapami. Jak podkreśla jeden z pomysłodawców start-upu Roman Barzyczak, platformę mapa-turystyczna.pl można porównać do nawigacji samochodowej, z tą różnicą, że pomaga przemieszczać się nie po drogach, lecz po górskich szlakach.

mySimple.city
Lubisz poznawać nowych ludzi? Chciałbyś, żeby po mieście, do którego się wybierasz oprowadził Cię ktoś, kto zna je jak własną kieszeń? Jeśli tak, to mogą spodobać Ci się funkcjonalności, którymi dysponuje platforma łącząca turystów z gospodarzami – mySimple.city. Jej założyciele Tomasz Trościaniec i Łukasz Fabisiak wyszli z założenia, że nikt nie zna miasta tak dobrze, jak jego mieszkańcy i to właśnie oni mogą pokazać je w sposób, w jaki nie zrobi tego przewodnik. Jednak oprowadzenie po mieście to nie wszystko, na co możemy liczyć. Tubylec może odebrać nas również ze stacji, kupić bilet czy pożyczyć rower. Póki co platforma działa w 113 polskich miastach, jednak jej twórcy zapowiadają, że wystartują również za granicą.

Zobacz również: Ekobiznes. Pomysł na ekologiczny start-up

Źródło: mamstartup.pl, komputerswiat.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: