SuperBiz nowoczesne technologie Równouprawienie w domu. Aplikacja MICASA podzieli obowiązki domowe wśród kobiet i mężczyzn [WIDEO]

Równouprawienie w domu. Aplikacja MICASA podzieli obowiązki domowe wśród kobiet i mężczyzn [WIDEO]

29.03.2016, godz. 09:57
Micasa
Micasa foto: Materiały prasowe

Podział obowiązków domowych - szczególnie w święta i krótko po nich, to niełatwe zadanie. A gdyby zamienić je w małą rywalizację i grę? Takie zadanie przed domownikami i partnerami stawia aplikacja mobilna MICASA - która za sprzątanie, zmywanie i wynoszenie śmieci przyznaje punkty.

Mimo że 95 proc. Polek oczekuje większej pomocy od partnera, a 97 proc. mężczyzn wierzy w równy podział obowiązków, to w większości polskich domów nie działa partnerski model. Na obowiązki domowe mężczyźni przeznaczają średnio 2 godziny i 4 minuty, a kobiety 4 godziny i 29 minut dziennie. Jak podaje CBOS, w 82 proc. przypadków to kobiety prasują, w 81 proc. piorą, w 67 proc. gotują, a w 58 proc. zmywają naczynia.

Zobacz też: Google Maps pokaże cenę za przejazd taksówki

Aplikacja "MICASA" ma na celu promocję idei równego podziału obowiązków domowych we współczesnych związkach. Powstała ona m.in. z inicjatywy Instytutu Spraw Publicznych.

Po zainstalowaniu aplikacji na urządzeniu mobilnym (smartfonie lub tablecie) należy założyć konto i połączyć je z kontem osoby, z którą będziemy rywalizować. Następnym krokiem jest stworzenie wspólnej listy zadań domowych lub skorzystanie z domyślnej puli takich zadań.

Użytkownicy przy pomocy listy zadań planują swoje obowiązki i wykonując je, zbierają punkty. Celem gry jest zebranie jak najbardziej zbliżonej liczby punktów, czyli doprowadzenie do równego podziału domowych prac. W trakcie rywalizacji można śledzić podział obowiązków w trwającym okresie czasu oraz historycznie.

Aby pobrać aplikację, wystarczy kliknąć TUTAJ lub wejść na stronę www.getmicasa.pl. "MICASA" jest darmowa, ale działa jedynie na urządzeniach mobilnych na Androida.


Źródło: PAP

Źródło: YouTube
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: