SuperBiz nowoczesne technologie Alior zweryfikuje klientów przez kamerkę w laptopie!

Alior zweryfikuje klientów przez kamerkę w laptopie!

25.05.2017, godz. 13:50
Zwolnienia w Alior Banku
foto: EAST NEWS

Jeśli chcecie założyć konto bankowe bez wychodzenia z domu, musicie umówić się z kurierem, który dowiezie wam w umówione miejsce odpowiednie dokumenty i zweryfikuje waszą tożsamość. Ponieważ rozwiązanie takie bywa uciążliwe, Alior Bank chce przekonać swoich klientów do tzw. wideoweryfikacji. Co to takiego?

W dzisiejszych czasach żyjemy coraz szybciej i coraz mniej czasu mamy na załatwienie nawet takich spraw jak założenie konta czy lokaty banku. Można to wprawdzie zrobić na odległość, ale na fali rozmaitych oszustw KNF utrudniła procedurę dotyczącą choćby zakładania konta, które wcześniej mogliśmy posiadać dzięki tzw. przelewowi aktywacyjnemu przesłanemu z innego banku.

ZOBACZ TEŻ: Alior Bank znów podnosi opłaty dla swoich klientów

W Aliorze nie trzeba będzie już wzywać kuriera, aby dopełnić wszelkich formalności. Bank zapowiada, że już wkrótce udostępni klientom możliwość tzw. wideoweryfikacji. Na czym miałaby ona polegać? Prnews.pl sugeruje, że klient, który chciałby np. otworzyć konto, nawiązywałby przez internet wideorozmowę z pracownikiem banku i pokazywał do kamery dokument tożsamości.

ZOBACZ TEŻ: Masz konto w Alior Banku? Uważaj na zawirusowane wiadomości!

Tę weryfikowałby nie tylko pracownik, ale i oprogramowanie, które porównywałoby zdjęcie osoby z dokumentu do twarzy dzwoniącego klienta widocznej dzięki kamerce. Według serwisu na uruchomienie takiego rozwiązania zgodę wydała Komisja Nadzoru Finansowego.

Źródła: prnews.pl, cashless.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: