SuperBiz nowoczesne technologie Android Pay w Polsce: gdzie zapłacisz smartfonem i jak to działa?

Android Pay w Polsce: gdzie zapłacisz smartfonem i jak to działa?

18.11.2016, godz. 15:34
Android Pay
foto: SHUTTERSTOCK

W Polsce są już dostępne płatności mobilne Android Pay. Jesteśmy jednym z pierwszy europejskich rynków, który umożliwia tego typu płatności. Długo wyczekiwana usługa Google weszła w życie 17 listopada. Sprawdź, w których sklepach zapłacisz bezstykowo przy pomocy Android Pay.

Dzięki Android Pay możesz płacić smartfonem lub tabletem na takich samych zasadach, jak kartą kredytową. Wystarczy, że posiadasz urządzenie mobilne z systemem Android, które obsługuje technologię NFC i jesteś szczęśliwcem, który ma konto w jednym z kilku banków.

Z aplikacją Android Pay zrobisz zakupy w wybranych supermarketach, dyskontach, drogeriach, kawiarniach czy barach szybkiej obsługi. Na liście marek, które akceptują płatności smartfonem przy pomocy Android Pay, znajdują się: Carrefour, Costa Coffee, Delikatesy Centrum, Green Nero, Inglot, KFC, Lidl, McDonald's, Netto, Piotr i Paweł, Pizza Hut, Rossmann, Spar, Starbucks oraz sieć stacji BP. Płatności Android Pay umożliwia już 400 tys. punktów sprzedaży na terenie naszego kraju. Jeżeli nie masz pewności, czy w danym miejscu można płacić za pomocą Android Pay, poszukaj przy kasie jednego z poniższych znaków.

- Korzystanie z aplikacji Android Pay jest wygodniejsze i znacznie szybsze od przeszukiwania portfela w celu znalezienia plastikowej karty – mówi Pali Bhat, szef produktów płatniczych w firmie Google (cyt. za wnp.pl).

Przeczytaj również: Gigantyczny atak hakerów. Nie działały m.in. Twitter, Netflix i Spotify

Aby korzystać z usługi Android Pay, trzeba ściągnąć odpowiednią aplikację i podpiąć do niej kartę kredytową lub wypukłą kartę debetową. (Jeżeli zdarzyło ci się jeździć Uberem, z pewnością wiesz, jak to zrobić.) Niestety, na dany moment nie wszystkie banki dają taką możliwość. W chwili obecnej z usługi mogą korzystać posiadacze kart kredytowych i debetowych Master Card oraz Visa, którzy są klientami: Alior Banku, Banku Zachodniego WBK, Usług Bankowych T-Mobile i mBanku. Lista kont zintegrowanych z płatnościami Android Pay będzie sukcesywnie rosnąć.

Aby dokonać płatności urządzeniem mobilnym z Android Pay, należy je „wybudzić" i zbliżyć do terminala płatniczego. Tak, jak w przypadku zwykłej karty płatniczej, dla transakcji powyżej 50 zł niezbędne jest wpisanie kodu PIN.

Źródła: android.com, wnp.pl, rp.pl, tvn24bis.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: