SuperBiz nowoczesne technologie Aplikacja odczytuje bazgroły lekarzy na receptach. Zobacz, jak to działa [WIDEO]

Aplikacja odczytuje bazgroły lekarzy na receptach. Zobacz, jak to działa [WIDEO]

06.04.2016, godz. 12:10
recepta, przychodnia
foto: Super Express

Problem jest znany każdemu pacjentowi, który dostał od lekarza odręcznie napisaną receptę. Zazwyczaj jej odszyfrowanie jest niemożliwe. Nie tylko dla nas, ale nierzadko również dla aptekarzy. Z pomocą przychodzą twórcy aplikacji "Appteka", która nie tylko odczyta lekarskie bazgroły, ale również podpowie w której aptece znajduje się pożądany lek i gdzie kupimy go najtaniej.

Aplikacja polskich twórców jest prosta w działaniu. Za pomocą smartfona robimy zdjęcie recepty i wysyłamy ją w aplikacji. W ten sposób trafia ona do grona aptekarzy, którzy na co dzień spotykają się z tym problemem i odsyłają nam czytelną wersję tego, co na myśli miał lekarz. Na odpowiedź czekamy kilka minut. To jednak nie wszystko, co oferuje Appteka.

Zobacz również: Równouprawnienie w domu. Aplikacja podzieli obowiązki domowe pośród kobiet i mężczyzn

Aplikacja powie, w jakiej aptece aktualnie znajdziesz potrzebny lek w najbardziej atrakcyjnej cenie. A jeśli nie chce ci się jechać na drugi koniec miasta, to możesz zamówić swoje lekarstwo i odebrać w aptece położonej najbliżej domu - czytamy w InnPoland.

Choć niezwykle przydatna apka powstała już 3 lata temu, to nie jest zbyt popularna. Dlaczego? Ponieważ zabrania tego prawo. Ustawa Prawo Farmaceutyczne z 2012 roku mówi, że niedozwolona jest jakakolwiek reklama aptek. Tym samym nie można reklamować czegoś, co podpowiada gdzie pacjenci znajdą tańsze lekarstwa.

Tym bardziej, że za Appteką kryje się spółka Pharma Partner związana z giełdowym holdingiem Pelion, do którego należy sieć ponad 400 własnych aptek Dbam o zdrowie.
Źródło: YouTube

Źródło: InnPoland

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: