SuperBiz nowoczesne technologie Aplikacja "Too good to go" zapobiegnie wyrzucaniu jedzenia do kosza? [ZDJĘCIA]

Aplikacja "Too good to go" zapobiegnie wyrzucaniu jedzenia do kosza? [ZDJĘCIA]

07.12.2016, godz. 15:56
Too Good To Go
foto: YouTube Too Good To Go

Nie lubisz wyrzucać żywności i przepłacać za obiady "na mieście"? Z pomocą przychodzi aplikacja "Too good to go", która pozwala tanio kupić niewykorzystane posiłki z restauracji, które pod koniec dnia lądują w koszu.

Na pomysł stworzenia aplikacji wpadł Duńczyk Thomas Bjorn Momsen. Idea "Too good to go" jest prosta. Łączy restauracje, piekarnie oraz inne lokale gastronomiczne, które pod koniec dnia muszą utylizować niewykorzystaną żywność, z wszystkimi chętnymi, którzy po promocyjnej cenie chcą je nabyć.

Zobacz również: Outer Pioneer. Nowa, darmowa gra akcji zostanie wydana przez Polaków

Aplikacja szybko zdobyła popularność w Kopenhadze i całej Danii. Obecnie jest znana również w Niemczech, Francji, Norwegii oraz Wielkiej Brytanii. "Too good to go" zainstalowało już ponad 100 tys. użytkowników smartfonów.

Jej działanie jest niezwykle proste. Po szybkiej rejestracji użytkownika (można się zalogować używając danych z Facebooka), wyszukujemy najbliższy lokal, który nie marnuje jedzenia. Po krótkim zapoznaniu się z aplikacją nie udało nam się znaleźć ani jednego lokalu z Polski.

Sprawdź też: Intel Extreme Masters 2017 odbędzie się w Katowicach [ZDJĘCIA]

Naukowcy z unijnego programu EU Fusions w raporcie opublikowanym wiosną tego roku podali, że w 2013 r. w krajach UE wyrzucono łącznie 88 mln ton żywności, co w przeliczeniu na jedną osobę daje 173 kg, czyli jakieś pół kilograma dziennie. Związane z tym straty ekonomiczne oszacowano na 143 mld euro - podaje "Gazeta Wyborcza".

 

Źródło: "Gazeta Wyborcza"

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: