SuperBiz nowoczesne technologie Aplikacja TramBus ułatwi podróż po mieście

Aplikacja TramBus ułatwi podróż po mieście

24.10.2016, godz. 11:15
Komunikacja uszyta na miarę XXI wieku
Nieważne, że utrzymanie komunikacji kosztuje krocie, a wpływy z biletów nie pokrywają całości kosztów utrzymania taboru, kierowców i całej transportowej administracji. Warszawiacy są przekonani, że blisko 3 miliardy przeznaczane na autobusy, tramwaje i metro to uzasadniony wydatek z ich podatków. foto: Materiały prasowe

Koniec z oczekiwaniem na spóźniający się tramwaj czy autobus. Mieszkańcy Warszawy już teraz mogą korzystać z aplikacji TramBus, która poda realny czas przyjazdu albo ustali dokładne położenie najbliższego środka komunikacji.

Nawigacja jest bardzo prosta a użytkownik sam określa sposób wyszukiwania – może wybierać określone numery linii lub przystanki komunikacji miejskiej. Bezpośrednio na mapie lub liście.

Czytaj koniecznie: 20 lat telefonii komórkowej w Polsce. Jak to wszystko się zaczęło?

Jeśli pasażer wybierze kolejno opcje: „przystanki" - „najbliższe" - „mapa", wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli na mapie wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki (kółko z literą A lub T oraz nazwą i numerem przystanku). Po kliknięciu w wybrany przystanek użytkownikowi wyświetli się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu pojazdów. A po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy interesującego połączenia uzyska również informacje o aktualnym położeniu danego autobusu lub tramwaju na jego trasie.

Użytkownik może też skorzystać z opcji „lista" – wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych.

Sprawdź też: Groźne smartfony Samsung Galaxy Note 7 zakazane w samolotach

Ale to bynajmniej nie wszystko. Osoby oczekujące na przystanku mogą również szybko sprawdzić połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych wybierając „linie" - „wybierz" lub prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór „przystanki" – „wybierz".

TramBus to aplikacja, przygotowana specjalnie dla pasażerów komunikacji miejskiej przez firmę GenesisMobo, przy współpracy Miejskich Zakładów Autobusowych. Aplikacja wykorzystuje geolokalizację GPS i pozwala użytkownikom na dokładne sprawdzenie za ile minut na wybranym przystanku pojawi się autobus lub tramwaj.

Aplikacja TramBus jest dostępna na urządzeniach z systemami iOS i Android, w sklepach AppStore i Play a także pod adresem www.mza.waw.pl.

 

Źródło: ZTM

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: