SuperBiz nowoczesne technologie Nokia pozywa Apple o naruszenie 32 patentów

Nokia pozywa Apple o naruszenie 32 patentów

22.12.2016, godz. 12:24
Nokia kontra Apple
foto: EAST NEWS

Nokia złożyła do niemieckich i amerykańskich sądów pozwy przeciwko Apple, w których oskarża firmę o naruszenie 32 patentów – podał serwis ithardware.pl.

Chodzi o patenty związane z oprogramowaniem, interfejsem użytkownika, ekranami, chipsetami, dekodowaniem plików wideo i antenami. Nokia złożyła pisma do sądów w Dusseldorfie, Mannheim i Monachium, a także do Sądu Dystryktowego USA dla Wschodniego Dystryktu Teksasu. Firma zapowiada, że na tym nie poprzestanie – zamierza wszcząć sprawy przeciwko Apple również w innych sądach.

Sprawdź także: iPhone 7: jaka będzie cena nowego produktu marki Apple?

Apple nie po raz pierwszy został oskarżony o naruszenie patentów. Co więcej, wcześniej przegrywał już takie sprawy. Jedną z nich, dotyczącą Siri – osobistego asystenta i nawigatora wiedzy, który działa na systemie operacyjnym Apple iOS i MacOS Sierra, nawet w tym roku. W rezultacie firma musiała wypłacić 25 mln dol. odszkodowania dla Dynamic Advances. Podobna sytuacja miała miejsce w sporze z Facetime – po przegranej sprawie, amerykańska korporacja musiał zapłacić za karę 625 mln dol. Odszkodowanie od Apple, stanowiłoby dla Nokii poważny zastrzyk gotówki, który na pewno przydałby się firmie, powracającej na rynek smartfonów.

Źródło: ithardware.pl

tagi: Apple Nokia
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: