SuperBiz nowoczesne technologie Będzie nowy typ spółki. Nazwę wybiorą... internauci [ZAGŁOSUJ]

Będzie nowy typ spółki. Nazwę wybiorą... internauci [ZAGŁOSUJ]

18.03.2016, godz. 13:13
Smartfon młodzi ludzie biznes
foto: SHUTTERSTOCK

Ministerstwo Rozwoju otwiera się na sugestie i pyta przez internet startupowców o "plan Morawieckiego". A do tego wykorzystuje oprogramowanie polskiego startupu Sugester.

Ministerstwo Rozwoju wciela w czyn słowa o szerokich konsultacjach społecznych zapisów Planu na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, potocznie zwanym Planem Morawieckiego. Do startupowców urzędnicy postanowili przemówić ich głosem. Nie dość, że zapytują przez internet, to jeszcze z wykorzystaniem oprogramowania polskiego startupu Sugester.

ZOBACZ TEŻ: Ransomware, czyli "porwania" komputerów dla okupu. Coraz większa plaga

Za pośrednictwem strony internetowej urzędnicy poszukują odpowiedzi na pytania: Czy widzisz konieczność dostosowania regulacji do poszczególnych faz rozwoju? albo Wskaż obszary, w których oczekiwał/abyś wsparcia w początkowej fazie rozwoju. Najciekawszy fragment to wybory nazwy nowej formy spółki. Oprócz głosowania można zgłaszać swoje propozycje. I znajdziemy wśród nich takie: Prawa i Sprawiedliwa Spółka Akcyjna, w skrócie PISSA, czy Spółka z nieograniczoną innowacyjnością (Sp. z n.i.). W głosowaniu jak na razie liderem jest Prosta Spółka Akcyjna, z kolosalną przewagą nad wiceliderem, Startupową Spółką Akcyjną.

Głosować można TU

ZOBACZ TEŻ: Mobilne konta najlepsze [RANKING KONT BANKOWYCH]

Co ciekawe, firma Sugester za całą pracę nad projektem nie zażądała nawet grosza.  - Całą sprawę umówiła i zorganizowała Eliza Kruczkowska z
Fundacji Startup Poland. My zajęliśmy się tylko stroną techniczną przedsięwzięcia, czyli samą platformą, na której zbierane są sugestie startupowców - mówi Szymon Ozimek, marketing manager w Sugesterze. - Nie zrobiliśmy tego za pieniądze, tylko dlatego, że uważamy inicjatywę za wartościową. Pomogliśmy, bo chcieliśmy.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: