SuperBiz nowoczesne technologie BlackBerry rezygnuje z produkcji telefonów komórkowych i smartfonów

BlackBerry rezygnuje z produkcji telefonów komórkowych i smartfonów

29.09.2016, godz. 15:37
Smartfonem można płacić już w urzędach
foto: SHUTTERSTOCK

John Chen, prezes BlackBerry, oficjalnie potwierdził, że jego spółka nie będzie dłużej produkować telefonów komórkowych i smartfonów. Nie oznacza to jednak, że z rynku znikną urządzenia firmowane logotypem BlackBerry. Niewykluczone, że ich produkcję uruchomi Alcatel.

Spółka BlackBerry zrobiła furorę pod koniec lat 90., kiedy na rynek trafił jej flagowy telefon komórkowy z klawiaturą. Jednak później, gdy nastała era smarfonów, klawisze na szklanym wyświetlaczu pobiły plastikowe przyciski. Co prawda producent „komórek" próbował swoich sił na rynku smartfonów, nawet w tym roku do sprzedaży trafił nowy model smartfona – BlackBerry DTEK50, ale spółka zdecydowanie zbyt późno weszła do tego segmentu rynku. Znamienne jest również to, że BlackBerry Classic został wycofany z produkcji dopiero w lipcu bieżącego roku.

Zobacz także: Historia smartfona. Te urządzenia zmieniły świat [GALERIA]

W II kwartale br. firma BlackBerry kolejny raz z rzędu odnotowała straty. Skoncentrowanie działalności na softwarze ma zmienić ten stan rzeczy. Prawdopodobnie oprogramowanie BlackBerry będzie wykorzystywane przez różnych producentów smartfonów. Niewykluczone również, że urządzenia marki BlackBerry zacznie produkować Alcatel.

Źródła: pb.pl, wirtualnemedia.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: