SuperBiz nowoczesne technologie Buty w technologii 3D. Adidas ruszy z masową produkcją [GALERIA]

Buty w technologii 3D. Adidas ruszy z masową produkcją [GALERIA]

10.04.2017, godz. 15:44
Futurecraft 4d Adidasa
Futurecraft 4d Adidasa foto: Adidas

Do końca 2018 r. do sklepów ma trafić aż 100 tys. par butów wyprodukowanych w technologii 3D! Rewolucję na rynku obuwia sportowego zapowiedział Adidas.

Adidas chwali się, że Futurecraft 4D będzie pierwszym na świecie obuwiem sportowym „wykończonymi światłem i tlenem". Obuwie, które nazwał „Futurecraft 4D", ma posiadać niesamowite właściwości, m.in. będzie w stanie dopasować się do stopy lepiej niż produkty konkurencji – przekonuje producent. Wszytsko za sprawą podeszwy, która ma być lżejsza i elastyczniejsza od tradycyjnej. Zostanie ona wykonana w opracowanej przez firmę Carbon3D technologii druku 3D – „Digital Light Synthesis". Pozwala na utwardzanie żywicy światłem i wykorzystanie tlenu jako środka hamującego – wyjaśnia benchmark.pl. Podeszwy staną się wyjątkowo solidne, ponieważ nie będą składały się z wartstw.

Zobacz także: Przemysł kosmiczny otwiera się przed Polakami! [WYWIAD z ekspertami]

Wydrukowanie podeszfy Futurecraft 4D nie powinno trwać dłużej niż 20 minut Problem polega na tym, że drukarki 3D są zasilane surowcem, w skład którego wchodzi przede wszystkim węgiel. Za „paliwo" do firmy Google odpowiadają fundusze venture capital, np. Sequoia Capital, a także fundusze powołane do życia przez Google. Plany sprzedażowe Adidasa zakładają, że do końca 2018 r. uda się sprzedać 10 tys. sztuk modelu Futurecraft 4D.

Źródła: next.gazeta.pl, youtube.com, benchmark.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: