SuperBiz nowoczesne technologie Chcesz zarabiać na Facebooku? Serwis Zuckeberga rozważa słoik na napiwki

Chcesz zarabiać na Facebooku? Serwis Zuckeberga rozważa słoik na napiwki

22.04.2016, godz. 13:21
Posiadacze konta na facebooku będą mogli zarabiać
Posiadacze konta na facebooku będą mogli zarabiać foto: SHUTTERSTOCK

Czy serwis Marcka Zuckeberga pozwoli użytkownikom zarabiać na reklamach? Niewykluczone, że taką możliwość otrzymaliby posiadacze zweryfikowanych kont.

Facebook zapytał swoich użytkowników, w jaki sposób chcieliby zarabiać z tytułu posiadania konta w serwisie. Czyżby rozważał wprowadzenie nowych funkcjonalności?

Przeczytaj również: Zobacz, co wie o tobie Facebook

Wybrana grupa osób, które mają profil na Facebooku, została zapytana o to, czy chciałaby zarabiać na reklamach i własnych postach. Taką opcję dałby m.in. „słoik na napiwki" - ikona, która wyświetlałaby się obok konkretnego wpisu. Opcja ta umożliwiłaby także przekazywanie środków finansowych na konkretne przedsięwzięcia charytatywne. Wystarczyłoby zamieścić na stronie odpowiedni widżet.

Wśród innych pomysłów na uwagę zasługuje propozycja dzielenia się przez Facebooka zyskami z reklamy. Możliwość zarabiania na reklamach mają m.in. osoby, które publikują wpisy na Bloggerze oraz użytkownicy serwisu YouTube.

Może zainteresować cię także: Twórca Facebooka będzie szukał życia pozaziemksiego. Pomysł popiera Hawking

Facebook ma już ponad 1,4 mld użytkowników, z czego ci najwierniejsi odwiedzają go codziennie. Jest ich już 900 milionów. Jakiś czas temu furorę w serwisie zrobiły reklamy sponsorowane, przypominające reklamy AdWords. Trudno jednak powiedzieć, czy Facebook chce stworzyć nowe formy zarobkowania dla swojej społeczności, czy też bada jedynie opinie użytkowników.

Źródła: antyweb.pl, innpoland.pl, facbook.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: