SuperBiz nowoczesne technologie Chińczycy wyprzedzili Apple! Pokazali technologię, którą miał zabłysnąć iPhone 8

Chińczycy wyprzedzili Apple! Pokazali technologię, którą miał zabłysnąć iPhone 8

28.06.2017, godz. 20:29
smartfon
foto: Super Express TV

Nowy iPhone 8, którego światowa premiera spodziewana jest we wrześniu br., ma zachwycić świat nową technologią. Według przecieków, skaner linii papilarnych będzie w tym telefonie zatopiony w szkle pokrywającym ekran. Okazuje się jednak, że Apple zostało wyprzedzone przez chiński koncern Vivo.

Chińczycy uprzedzili premierę iPhone'a 8?
Vivo zaprezentowało na targach odbywających się w Szanghaju przeróbkę modelu Xplay 6 zaprezentowanego pod koniec 2016 r. Choć czytnik jest nieco wolniejszy od tych zamieszczonych w specjalnie do tego przeznaczonych przyciskach, to i tak ogromna rewolucja (mechanizm ma działać nawet pod wodą).

ZOBACZ TEŻ: Apple niechcący zdradziło, jaki będzie nowy iPhone 8?

Przykład działania tego czytnika (na suchym lądzie) prezentuje się jak na poniższym nagraniu:

Przerobiony model Vivo jest pierwszym smartfonem na świecie z czytnikiem odcisków palców zintegrowanym z ekranem. Wcześniej nad takim rozwiązaniem pracował ponoć Samsung, ale nie udało się go wdrożyć przed wypuszczeniem na rynek sztandarowego modelu Galaxy S8. Miłośnicy technologii spekulowali, że pierwszym producentem, który wprowadzi takie rozwiązanie, będzie Apple. Jak widać, amerykański gigant został jednak wyprzedzony.Źródła: spidersweb.pl, twitter.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: