SuperBiz nowoczesne technologie Darmowy internet w warszawskich autobusach

Darmowy internet w warszawskich autobusach

18.01.2017, godz. 17:05
Darmowy internet w warszawskiej komunikacji miejskiej
foto: SHUTTERSTOCK

Już niebawem w każdym warszawskim autobusie obsługiwanym przez MZA będzie dostępny bezpłatny internet. - Planujemy zakończenie całej operacji wiosną – mówi serwisowi Superbiz.se.pl Adam Sawicki, rzecznik prasowy MZA. Już teraz blisko 74 proc. autobusów kursujących po Warszawie zostało wyposażonych w sieć bezprzewodową. Niedługo dorównamy Londynowi, w którym internet w autobusach również jest za darmo.

- Bezpłatny internet jest w tej chwili w 960 autobusach Miejskich Zakładów Autobusowych, wszystkich mamy ponad 1300. Planujemy zakończenie całej operacji wiosną. Jesteśmy jedynym przewoźnikiem autobusowym, który oferuje internet na tak wielką skalę. Autobusy z wi-fi są oznaczone specjalnymi piktogramami na zewnątrz pojazdów – dodaje Adam Sawicki.

Zobacz także: Darmowy internet dla każdego z Aero2 będzie dostępny w 2017 roku

Warszawiacy mogą także połączyć się z bezprzewodową siecią internetową na przystankach autobusowych. Ponadto internet jest dostępny w metrze, ale tylko odpłatnie. W wagonach Metra Warszawskiego ma zasięg operator telefonii komórkowej. Pod tym względem przewyższamy nawet Londyńczyków, którzy nie mogą łączyć się z siecią w kolei metropolitalnej.

Oprac. na podst. mat. pras., mza.waw.pl, ztm.waw.pl

tagi: internet
Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: