SuperBiz nowoczesne technologie Dyrektor Apple'a zarobił mniej, bo nie wyrobił normy

Dyrektor Apple'a zarobił mniej, bo nie wyrobił normy

10.01.2017, godz. 15:00
Tim Cook
foto: AP

Obniżenie pensji o 6 milionów złotych? Tyle w przeliczeniu w skali roku stracił dyrektor generalny Apple'a Tim Cook. Wszystko za sprawą niższej sprzedaży produktów technologicznych w 2016 roku. Jego roczna pensja i tak jest okazała - wyniosła "jedynie" 8,74 mln dolarów (ok. 34 mln zł).

Utrata niemałej sumy z rocznego wynagrodzenia jest powodem do zmartwienia. W opublikowanym niedawno raporcie finansowym giganta technologicznego z Cupertino wynika, że Tim Cook zarobił w ubiegłym roku o 15 proc. mniej niż rok wcześniej. Jego wynagrodzenie spadło z 10,28 do 8,74 mln dolarów. To rezultat jeszcze gorszy niż w w 2014 roku, kiedy na konto dyrektora generalnego Apple'a wpadło 9,22 mln dol. Firma obniżyła mu także roczną premię z 8 mln dolarów do 5,4 mln dol.

Zobacz też: Apple unikało podatków w Europie. Musi zwrócić aż 61 mld zł!

Cały 2016 rok był nie najlepszy dla kalifornijskiej firmy. Po raz pierwszy od 15 lat jej dochody spadły, a jak informuje CNN, zarząd osiągnął jedynie 89,5 proc. rocznego planu. Dane z trzech ostatnich kwartałów pokazują spadek sprzedaży iPhone'ów, czyli flagowych produktów Apple. Na pocieszenie pozostaje fakt, że na koniec roku akcje na giełdzie podrożały o 10 proc.

Czytaj również: Ta firma zawładnęła umysłami. Poznaj historię Apple

 

 

Źródło: CNN, TVN24 BiŚ

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: