SuperBiz nowoczesne technologie EURO 2016. Te aplikacje pozwolą śledzić wyniki na żywo i nie tylko

EURO 2016. Te aplikacje pozwolą śledzić wyniki na żywo i nie tylko

14.06.2016, godz. 16:27
Aplikacje EURO 2016
Aplikacje EURO 2016 foto: Super Express

Euro 2016 rozpoczęło się dla Polski od wygranej 1:0 nad Irlandią Północą. Kolejne grupowe potyczki 16 i 21 czerwca. Nie zawsze jednak kibice mają możliwość spokojnego oglądania meczów przed telewizorami i często muszą szukać alternatyw. Z pomocą przychodzą aplikacje mobilne.

Nie ma się co oszukiwać. Większość opisywanych aplikacji pozwala śledzić przebieg meczu, ale nie zapewnia transmisji wideo. A jeśli taka opcja jest możliwa to kosztuje 99 zł lub w wersji bezpłatnej ogranicza się jedynie do spotkań biało-czerwonych. Przedstawiamy niezbędnik kibica w świecie aplikacji mobilnych.

Zobacz koniecznie: EURO 2016. Skandal! Zablokowano darmowe transmisje kibicom w Polsce

UEFA EURO 2016
Pierwsza w zestawieniu to oficjalna aplikacja na francuskim turnieju autorstwa europejskiej federacji piłkarskiej. Jest ona kopalnią wiedzy o Euro 2016. Znajdziemy w niej nie tylko terminarz spotkań, wyniki na żywo czy dane na temat każdej z 24 ekip. UEFA EURO 2016 oferuje też artykuły i materiały wideo dotyczące ME, ale pozwala również śledzić szczegółowo poczynania ulubionej kadry i poszczególnych graczy.

UEFA w zanadrzu posiada też inną apkę, która dedykowana jest tym szczęściarzom, którzy mają sposobność oglądania meczów Euro 2016 na francuskich arenach. Mowa tu o UEFA EURO 2016 FAN Guide App, która posiada informacje o biletach, stadionach czy dojazdach na mecz. Aplikacja UEFA EURO 2016 Official App dostępna jest na systemach iOS, Android. Brak polskiej wersji językowej.

SAIP
To francuski skrót nazwy "System Alarmowy i Informacyjny dla Ludności". Aplikacja została wypuszczone przez rząd w Paryżu i ma zapewnić bezpieczeństwo kibicom w przypadku potencjalnego zamachu. W przypadku najgorszego SAIP powiadomi o zagrożeniu i poinstruuje o tym jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia.

Aplikacja ma przeciwdziałać ewentualnemu szerzeniu się nieprawdziwych informacji o atakach terrorystycznych w czasie Euro 2016. SAIP dostępna jest w wersji francuskiej oraz angielskiej.

IPLA
To chyba jedna z niewielu aplikacji mobilnych, która pozwala obejrzeć wszystkie mecze turnieju. Ta przyjemność kosztuje jednak 99 zł. Aplikacja Ipla dostępna jest na systemach: iOS, Android, Windows Phone.

TVP Stream
Podobnie jak Ipla, apka jest alternatywą dla oglądania meczów w telewizji, ale aplikacja TVP to jedynie 11 rozgrywek. Kibice dzięki niej zobaczą wszystkie spotkania biało-czerwonych, nawet w przypadku dojścia polskich orłów do samego finału.

SofaScore
Aplikacja zapewne już zainstalowana na urządzeniach najbardziej zagorzałych kibiców, śledzących poczynania ulubionych drużyn przez okrągły rok. SofaScore oferuje relacje z meczów na żywo, uwzględniające na bieżąco aktualizowane wyniki i strzelców bramek wraz z asystentami. Mocną stroną aplikacji jest łatwy dostęp do wyczerpujących danych dla dowolnej drużyny – wynik 10 ostatnio rozegranych spotkań, miejsce w tabeli, terminarza, statystyk.

Sprawdź również: EURO 2016. Gdzie legalnie obstawiać mecze?

SPORTIFO
Aplikacja powstała we współpracy z serwisem "Łączy nas piłka". Znajdziemy w niej informacje o miejscach, w których możemy obejrzeć transmisje meczów – pubach, restauracjach, strefach kibica. Szczególnie przydatna dla fanów piłki, którzy nie wykupili pakietu dostępu od żadnego z operatorów, a mimo to chcą cieszyć się oglądaniem spotkania.

Livescore
Jedna z najbardziej popularnych aplikacji, które pozwala na bieżąco śledzić wyników meczów EURO 2016, a także innych rozgrywek oraz innych dyscyplin sportowych. Jej twórcy wypuścili niedawno wersję, która poświęcona jest stricte Mistrzostwom Europy w Piłce Nożnej.

Pyszne.pl
Osoby, które zgłodnieją od kibicowania, będą mogą skorzystać z testowanej już na łamach mobiletrends aplikacji Pyszne.pl. Pozwala ona na szybkie zamawianie jedzenia wprost do domu, z wybranego przez siebie lokalu (pizzerii czy restauracji). W ofertach znajdują się oczywiście podstawowe smakołyki kibica – pizza, kebaby i hamburgery. Aplikacja Pyszne.pl dostępna jest na systemie Android.

 

Źródło: uefa.com, spidersweb.pl, lg.gadzetomania.pl, laczynaspilka.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: