SuperBiz nowoczesne technologie FBI popsuło premierę Apple'owi. Agenci wiedzą, jak odblokować iPhone'a

FBI popsuło premierę Apple'owi. Agenci wiedzą, jak odblokować iPhone'a

22.03.2016, godz. 12:56
FBI
foto: Dreamstime

Rozprawa sądowa zaplanowana na wtorek z udziałem Apple'a i FBI, która dotyczy nakazu sporządzenia oprogramowania, które umożliwi FBI odblokowanie iPhone'a należącego do zamachowcy z San Bernandino, została na wniosek FBI przełożona. Agenci biura wiedzą już bowiem jak złamać zabezpieczenia iPhone'a. Informację o sposobie złamania zabezpieczeń przez FBI, poinformowali Amerykański Departament Sprawiedliwości tajemniczy informatorzy.

W związku z tym, że informacja o złamaniu zabezpieczeń telefonu, którym posługiwał się zamachowiec została podana do publicznej wiadomości, rozprawa z udziałem przedstawicieli Apple i FBI, którą przewidziano na wtorek w Riverside w Kalifornii, została odwołana. Odwołana rozprawa dotyczyć miała złożonego przez firmę Apple odwołania od decyzji sędziego Sheri Pyma z Kaliforni która nakazywałaby firmie Apple opracowanie programu, który umożliwiałby agentom FBI zbadanie zawartości iPhone'a 5C, jakim posługiwał się Syed Rizwan Farook, jeden z zamachowców, którzy dokonali masakry 2 grudnia 2015 roku w San Bernardino, gdzie zginęło 14 osób.

Zobacz też: Nowe iPhone’y SE i iPad Pro już w sprzedaży. ZOBACZ CENY!

Przedstawiciele FBI oraz sąd są zdania, że za atakiem stało Państwo Islamskie. Apple tłumaczył się wyrokiem jaki zapadł w podobnej nieco sprawie, gdy w marcu br. sędzia sądu federalnego mieście orzekł, że firma Apple nie jest zobowiązana do pomocy federalnej agencji bezpieczeństwa, jeśli miałoby to być wbrew jej woli i nie musi odblokować dostępu do telefonu osobistego osoby, jaką podejrzewano o handel narkotykami.

W poniedziałek opublikowany został w amerykańskiej prasie artykuł, że grupa naukowców z Uniwersytetu Johna Hopkinsa w Baltimore udowodniła, że do programu aplikacji iMessage wkradł się błąd na poziomie kodu źródłowego tzw. bug, który otwiera drogę do złamania zabezpieczeń. Ów artykuł opublikowano dopiero po wprowadzaniu i rozesłaniu aktualizacji przez Apple.

źródło: tvn24bis.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: