SuperBiz nowoczesne technologie Firma chce 18,5 mld zł za aplikację, która sprawi, że twoje zdjęcia będą… kiczowate

Firma chce 18,5 mld zł za aplikację, która sprawi, że twoje zdjęcia będą… kiczowate

20.01.2017, godz. 13:23
Smartfon młodzi ludzie biznes
foto: SHUTTERSTOCK

O gustach się nie dyskutuje. Tak przynajmniej mówi stara łacińska sentencja. Czasem chyba jednak nie powinno się do niej stosować. Tak jest w przypadku chińskiej aplikacji Meitu, która przerabia fotografie tak, by wyglądały jak najbardziej… kiczowato. Nie przeszkadza to ludziom na całym świecie, którzy są zachwyceni tym programem. Producent aplikacji już wycenia ją na 4,5 mld dolarów (18,5 mld zł), a możliwe, że to nie jest jego ostatnie słowo.

Czy świat oszalał?! - chciałoby się rzec, patrząc na efekty pracy aplikacji Meitu, wiedząc, że podbija ona serca użytkowników na całym świcie. To, jak program przerabia fotki, możecie zobaczyć poniżej:

 

 

O ile w przypadku zdjęć tej konkretnej użytkowniczki Twittera efekt nie jest jeszcze tragiczny, bowiem wyraźnie nawiązuje do stylistyki znanej z japońskich komiksów manga (i z założenia ma do niej nawiązywać), to generalnie przeróbki nie zachwycają. Tak jest np. w przypadku przerobionego zdjęcia amerykańskiego prezydenta elekta Donalda Trumpa:

 

#Meitu America Great Again

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Jessica Liu (@lonesomejessjr) 18 Sty, 2017 o 9:12 PST

 

Przerobione zdjęcia można dodatkowo ozdobić przesłodzonymi „naklejkami”. Aplikacja jest dostępna od 2008 r., ale prawdziwy szał na nią zapanował w ciągu jednego dnia. Od wczoraj (19 I) na jej punkcie oszaleli Amerykanie, którzy masowo pobierają ją ze sklepu z aplikacjami Apple, a przerobione wizerunki publikują w mediach społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: Świetna polska aplikacja pomaga uczniom z całego świata. Ale nie z Polski

Chińska firma stojąca za aplikacją już w grudniu ub. r. wyceniała ją na 4,5 mld dolarów, czyli ok. 18,5 mld zł! Należy się spodziewać, że kwota ta jeszcze wzrośnie, po tym, jak aplikacja zyskuje popularność na Zachodzie.

Źródło: businessinsider.com

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: