SuperBiz nowoczesne technologie Genialny wynalazek! Inteligentna słomka uchroni przed gwałtem!

Genialny wynalazek! Inteligentna słomka uchroni przed gwałtem!

21.06.2017, godz. 12:12
SMART STRAW
Trzy nastolatki stworzyły inteligentną słomkę! foto: materiał prasowy

Tabletka gwałtu to, niestety, coraz bardziej popularny środek. Przestępcy dorzucają ją swojej ofierze do drinka, a substancje zawarte w tabletce pozbawiają świadomości, przez co nie ma szans na jakąkolwiek formę oporu wobec napastnika. Już wkrótce działania gwałcicieli mogą zostać znacznie utrudnione. Wszystko dzięki genialnemu wynalazkowi trzech amerykańskich licealistek.

Wynalazek jest genialny w swej prostocie. Jest to nic innego jak zwykła słomka do napoju, posiadająca jednak dwa znaczniki. Jeśli któryś, po włożeniu słomki do drinka, zabarwi się na niebiesko, oznacza to, że znajduje się tam tabletka gwałtu! Słomka działa na nie tylko w napojach z domieszką alkoholu, ale np. w soku czy coli. Reaguje ona na obecność najpopularniejszych substancji dodawanych do tabletek gwałtu.

ZOBACZ TEŻ: Te wynalazki mogły przynieść twórcom miliony, okazały się bezużyteczne

Słomkę stworzyły trzy amerykańskie licealistki - Victoria Roca, Susana Cappello i Carolina Baigorri – które postanowiły stworzyć projekt na konkurs Business Plan Challenge High School Track. Jury tak zachwyciło się ich pomysłem, że dziewczęta nie tylko zdobyły pierwsza nagrodę, ale ich projekt ma zostać opatentowany i wprowadzony do produkcji! Miejmy nadzieję, że to pokrzyżuje szyki przestępcom.

Źródło: zdrowie.radiozet.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: