SuperBiz nowoczesne technologie Google chce przebić Apple. Ma już własny smartfon, ale… nie dla Polaków

Google chce przebić Apple. Ma już własny smartfon, ale… nie dla Polaków

05.10.2016, godz. 16:28
Google Pixel
Google Pixel foto: Materiały prasowe

„Google chce zagrozić pozycji iPhone’a” - pisaliśmy już w czerwcu, kiedy pojawiły się pierwsze nieoficjalne informacje o tym, że internetowy gigant chce wypuścić swój pierwszy pełnoprawny smartfon. Wczoraj wszystkie przecieki stały się faktem. Google zaprezentowało dwa ciekawe modele telefonów – Google Pixel i Pixel XL. Oba smartfony nie będą jednak dostępne w Polsce.

Amerykański gigant Google do tej pory znany był z linii smartfonów sprzedawanych pod nazwą Nexus. Sprzęty produkowały jednak na zamówienie takie firmy jak LG, Samsung, HTC czy Huawei. Teraz, wbrew wcześniejszym przeciekom, Nexusy odchodzą w niepamięć. Kiedy pojawiły się informacje o planach Google co do pierwszego własnego smartfonu, mówiono raczej o tym, że będzie on funkcjonował na rynku obok nowych sprzętów z linii Nexus. Tak się jednak nie stanie. Fani googlowskich telefonów, jeśli będą chcieli mieć najnowszy sprzęt, będą się musieli przesiąść na nowy produkt – Google Pixel.

ZOBACZ TEŻ: Google chce zagrozić pozycji iPhone’a. Planuje wypuścić własny smartfon

Smartofny sprzedawane pod tą marką zostały oficjalne zaprezentowane wczoraj. Są one skierowane do bardziej wymagających użytkowników i, sądząc po tym, co oferują, faktycznie mogą być groźne dla iPhone’ów, tak jak chciało tego Google (tym bardziej, że najnowszy iPhone 7, nie wzbudza dużych emocji). Dwa nowe sprzęty firmy kojarzonej głównie ze znaną wyszukiwarką internetową to Pixel i Pixel XL. Różnią się od siebie wyłącznie rozmiarem ekranu (Pixel – 5 cali, Pixel XL – 5,5 cala) oraz pojemnością baterii – większy telefon powinien pracować dłużej, niż jego „braciszek”.

Oba telefony mają główne aparaty fotograficzne o rozdzielczości 12 megapikseli i przednie 8-megapikselowe kamery. Sprzedawane będą z najnowszą wersją systemu operacyjnego Android Nougat 7.1, w który dotąd nie był wyposażony żaden inny smartfon. Klienci, którzy zdecydują się na zakup Pixeli, będą też mogli korzystać z nowego asystenta głosowego Google Allo, który zastąpi równie ciekawy program Google Now. Do nabycia Pixeli może też zachęcać fakt, że ich użytkownicy nigdy nie będą mieli problemów z brakiem pamięci wewnętrznej na zdjęcia i filmy, które będą mogły bez ograniczeń być przechowywane w chmurze Google. I to w pełnej rozdzielczości!

ZOBACZ TEŻ: Test asystenta głosowego Google Now

Brzmi interesująco, prawda? Jest jednak jeden haczyk. Google nie planuje sprzedawać swoich nowych smartfonów w Polsce. Będzie je można kupić jedynie w zagranicznych sklepach. Smartfony, w zależności od ilości oferowanej pamięci, będą kosztowały od ok. 650 do 870 dolarów (2,5 tys. - 3,3 tys. zł).

Źródła: next.gazeta.pl, spidersweb.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: