SuperBiz nowoczesne technologie Ile kosztuje nowy iPhone 8? Najdroższy smartfon Apple w historii

Ile kosztuje nowy iPhone 8? Najdroższy smartfon Apple w historii

15.05.2017, godz. 14:51
Iphone
Iphone foto: Apple

Jeden z największych gigantów technologicznych świata nie zwalnia tempa i co kilkanaście miesięcy wprowadza nowe modele smartfonów na rynek. Z pewnością kolejny model, którego premiera zbliża się wielkimi krokami, znajdzie swoich nabywców. Jak donoszą źródła, iPhone 8 oprócz kilku nowości będzie różniło od wcześniejszych wersji smatfona coś jeszcze – ma być rekordowo drogi.

Ile kosztuje iPhone 8?
Jak podają analitycy banku Goldman Sachs, oszacowali cenę najnowszego iPhone'a. Uważają oni, że w wersji podstawowej będzie kosztować 999 dolarów (tj. ok. 3842 zł), a rozszerzonej, z pamięcią 256 GB – 1099 dolarów (tj. aż 4227 zł)!

Zobacz także: Premiera Samsunga Galaxy S8. Będzie sprzedażowy hit?

Cena telefonu w wariancie 8 z pamięcią 256GB byłaby wyższa o 130 dolarów (tj. ok. 500 zł) od iPhone 7S Plus z tą samą pojemnością pamięci. Gdyby informacje te się potwierdziły, będzie to najdroższy smartfon Apple w historii. Czym będzie różnił się od poprzednich modeli? Będzie miał nowy procesor A11, nową pamięć, układ 3D Touch oraz bezramkowy ekran OLED o wielkości 5,8 cala. Autoryzacja telefonu będzie możliwa również za pośrednictwem rozwiązań biometrycznych. Prognoza banku wskazuje, że nowy telefon Apple pojawi się w sklepach we wrześniu. Oprócz iPhone'a 8 dostępny w sprzedaży miałby być także 7s oraz 7S Plus.

 

Źródło: gazeta.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: