SuperBiz nowoczesne technologie Intel Extreme Masters 2017 odbędzie się w Katowicach [ZDJĘCIA]

Intel Extreme Masters 2017 odbędzie się w Katowicach [ZDJĘCIA]

01.12.2016, godz. 15:19
Intel Extreme Masters
foto: ESL

Intel Extreme Masters w 2017 roku ponownie zawita do Katowic - i to już piąty raz z rzędu. Prestiżowe rozgrywki będą miały miejsce w w dwa weekendy: 25-26 lutego oraz 3-5 marca. Gracze powalczą o pulę nagród 2,5 mln złotych.

 

Intel Extreme Masters 2017 w Katowicach to 11. już finały, które poprzedziły rozgrywki sympatyków gier komputerowych na całym świecie.

Finały rozgrywek League of Legends odbędą się 25-26 lutego w Spodku. reklama Z kolei decydujące zmagania Counter-Strike: Global Offensive oraz StarCrafta II zaplanowano na kolejny weekend – 3-5 marca – i odbędą się zarówno w Spodku, jak i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym – zapowiadają organizatorzy.

Sprawdź również: CD projekt rekordowo drogi. Twórcy "Wiedźmina" zyskują na giełdzie

Także w trakcie drugiego weekendu odbędzie się IEM Expo, podczas którego odwiedzający będą mogli spędzić czas biorąc udział w konkursach, spotykając influencerów czy grając w strefach free to play - podaje "Dziennik Zachodni".


– Po ostatnich finałach stwierdziliśmy, że potrzebujemy dwóch aren, by pomieścić wszystkich, którzy chcieli oglądać najlepszych graczy na Intel Extreme Masters. Nie udało nam się zbudować drugiej areny, dlatego postanowiliśmy, że IEM World Championship potrwa dwa weekendy - podkreślił w "DZ" Michał Blicharz, VP ds. Pro Gamingu w ESL.

Przyszło roczne finały będzie można śledzić w Internecie - na Twitchu, Yahoo i Hitboxie, a w Chinach stream pojawi się na HuoMaoTV.

Wstęp na IEM 2017 w Katowicach będzie bezpłatny, ale patrząc na tegoroczne zainteresowanie imprezą, warto zaopatrzyć się w bilet wcześniejszego wstępu - pojawią się w sprzedaży 15 grudnia.

Więcej szczegóły dotyczących imprezy pod adresem: pl.intelextrememasters.com

 

Źródło: "Dziennik Zachodni"

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: