SuperBiz nowoczesne technologie iPhone przestanie działać, jeśli uruchomisz ten film. Błąd w iOS

iPhone przestanie działać, jeśli uruchomisz ten film. Błąd w iOS

24.11.2016, godz. 17:45
Wszystkie generacje iPhoneów
iPhone 6S foto: Archiwum

Po sieci krąży film, który blokuje iPhone'a. Jeżeli odtworzysz na urządzeniu z systemem iOS niebezpieczne, 5-sekundowe nagranie, twój sprzęt odmówi ci posłuszeństwa i zacznie się zwieszać. Aby smartfon powrócił do normalnego trybu pracy, niezbędny będzie twardy reset systemu – ostrzega serwis conowego.pl.

Groźny link do filmu może do ciebie trafić w formie adresu internetowego, który odsyła do rosyjskiego serwisu. Na szczęście nie jest to wirus, tak więc nie wyrządzi trwałych szkód na twoim iPhone'ie. Jednak jego uruchomienie spowoduje zawieszenie iPhone'a 4 oraz nowszych modeli. Takie samo działanie filmu można zaobserwować nawet w przypadku urządzeń z nowszym oprogramowaniem – iOS 10.1.1 czy iOS 10.2 beta.

Zobacz także: Android Pay w Polsce: gdzie zapłacisz smartfonem i jak to działa?

Aby urządzenie zaczęło pracować poprawnie, niezbędny będzie twardy reset. W nowszych modelach wystarczy w tym samym czasie nacisnąć przyciski włączania i zmniejszania głośności, a w starszych modelach niż iPhone 7 – trzeba nacisnąć przyciski zasilania i Home. Oba przyciski należy przytrzymać przez kilka sekund. Po tej operacji nastąpi restart urządzenia, w wyniku czego zacznie ono działać poprawnie.

Przeczytaj również: Gigantyczny atak hakerów. Nie działały m.in. Twitter, Netflix i Spotify

Zatrzymanie pracy iPhone'a to efekt luki w oprogramowaniu firmy Apple. Z danych conowego.pl wynika, że 23 listopada na rynku nie była jeszcze dostępna łatka, która pozwoliłaby naprawić błąd.

Źródło: conowego.pl, komputerswiat.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: