SuperBiz nowoczesne technologie Jak dostać do 30 proc. zwrotu za ubezpieczenie OC i nawigację gratis w LINK4?

Jak dostać do 30 proc. zwrotu za ubezpieczenie OC i nawigację gratis w LINK4?

26.04.2017, godz. 14:29
W LINK4 Kasa Wraca
foto: materiał prasowy

Nowi klienci LINK4 oraz osoby nabywające kolejną polisę OC wraz z zakupem dostaną roczny bezpłatny dostęp do nawigacji samochodowej NaviExpert oraz szansę na zwrot nawet 30 proc. opłaty za ubezpieczenie komunikacyjne OC. LINK4 nagradza kierowców, którzy jeżdżą bezpiecznie.

LINK4 jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który wraz z NaviExpert wprowadził na rynek polisy OC powiązane z telematyką. Od 26 kwietnia obowiązuje nowa promocja „W LINK4 Kasa Wraca". Odtąd każda osoba, która zdecyduje się na zakup ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub pakietu OC+AC w LINK4, dostanie w prezencie nawigację samochodową NaviExpert wraz z modułem „LINK4 Kasa Wraca". Korzystanie z aplikacji nie jest obowiązkowe, ale wiąże się z dodatkowymi profitami.

Dzięki modułowi LINK4 kierowcy mogą otrzymywać informacje zwrotne na temat swojego stylu jazdy, dowiedzieć się, czy jeżdżą przepisowo, a przede wszystkim – dostać nawet 30 proc. zniżki na ubezpieczenie komunikacyjne OC. Uzyskane rabaty sumują się, a zebrana kwota zostanie wypłacona pod koniec roku rozliczeniowego. Promocja nie dotyczy obecnych klientów LINK4, ale również oni będą mieli szansę dołączyć do akcji podczas zawarcia kolejnej umowy.

- Nawigacja NaviExpert pozwala omijać korki. Kierowcy, którzy z nią podróżują otrzymują także powiadomienia ułatwiające jazdę, m.in. o wypadkach czy złych warunkach na drodze. Bezpieczna jazda ma także aspekt ekonomiczny. Dzięki aplikacji LINK4 i NaviExpert można zaoszczędzić zarówno na paliwie, jak i na częściach. Jeśli będziemy jeździć płynnie, wydłuży się żywotność klocków i tarcz hamulcowych oraz płynów eksploatacyjnych. To rozwiązanie wpisuje się w coraz popularniejszy ecodriving – mówi Adam Bąkowski, prezes NaviExpert.

Jak działa moduł „LINK4 Kasa Wraca"?

Do akcji „W LINK4 Kasa Wraca" może dołączyć każdy indywidualny klient w momencie podpisania umowy z ubezpieczycielem. Oferta nie jest skierowana do przedsiębiorców, kierowców samochodów ciężarowych czy taksówkarzy. Od 26 kwietnia do każdego ubezpieczenia komunikacyjnego OC lub pakietu OC+AC LINK4 dołącza dedykowaną klientom nawigację samochodową NaviExpert wraz ze specjalnym modułem, który nie działa w innych, dostępnych na rynku wersjach nawigacji. Dołączenie do akcji „W LINK4 Kasa Wraca" nie wyklucza możliwości skorzystania z innych dostępnych promocji.

Może cię zainteresować: Jaka kara grozi za brak ubezpieczenia OC?

Aplikacja została oparta na rozwiązaniach telematycznych, które wykorzystują system GPS. Ocenia płynność jazdy, zlicza przejechane kilometry oraz sprawdza, czy kierowca jeździ z dozwoloną prędkością. Pozyskane przez LINK4 informacje nie są przekazywane organom ścigania, za to stanowią podstawę do naliczenia premii finansowej za przepisową jazdę. Kierowcy, którzy preferują bardziej dynamiczny styl jazdy, nie muszą płacić wyższego OC, ale też nie mogą liczyć na upust w ramach „W LINK4 Kasa Wraca" chyba, że będą jeździć zgodnie z Kodeksem ruchu drogowego. Z założenia program ma nagradzać te osoby, które jeżdżą bezpiecznie.

Co bierze pod uwagę LINK4?

„Oceniając styl jazdy kierowcy, LINK4 bierze pod uwagę przede wszystkim przekroczenia prędkości (liczbę przekroczeń na danym dystansie w terenie zabudowanym i niezabudowanym), liczbę gwałtownych przyspieszeń i hamowań, także ich siłę, czas trwania i częstotliwość oraz średni dystans pokonany w ciągu dnia i nocy" – można przeczytać w komunikacie prasowym.

Co zrobić, żeby dostać premię?

„Punkty" za przepisową jazdę będą naliczane tylko wówczas, gdy aplikacja będzie włączona. Aby otrzymać premię za bezpieczną jazdę, trzeba przejechać autem z włączoną nawigacją i modułem „LINK4 Kasa Wraca" minimum 200 km miesięcznie, uruchomić aplikację w ciągu pięciu różnych dni miesiąca i pokonać dziennie dystans co najmniej 10 kilometrów. Osoby, które jeżdżą samochodem wyłącznie na niedzielne zakupy, mogą zapomnieć o zniżce, ale propozycja powinna zainteresować kierowców, którzy dojeżdżają autem do pracy.

Zobacz także: Jaka kara grozi za jazdę rowerem bez lampki?

W ciągu roku LINK4 przeanalizuje 11 miesięcy jazdy, a każdy z nich będzie rozliczany oddzielnie. Zwrot składki nastąpi w ostatnim miesiącu rozliczeniowym. Klient otrzyma sumę wszystkich naliczonych premii. Bieżące „saldo" i wysokość premii można sprawdzić w module „LINK4 Kasa Wraca".

Jak powstał moduł „LINK4 Kasa Wraca"?

Zaproponowane przez LINK4 rozwiązanie cieszy się dużą popularnością za granicą, np. we Włoszech. Ubezpieczyciel starał się jednak dostosować sposób nagradzania kierowców do polskich realiów. Wdrożenie nowej funkcjonalności NaviExpert poprzedziły dwa lata badań, podczas których stworzono profile kierowców jeżdżących z włączoną aplikacją. Przeanalizowano styl jazdy 20 tys. użytkowników samochodów osobowych, którzy przejechali łącznie 20 mln kilometrów. Przedstawiciele spółki zapewnili podczas konferencji prasowej, że są otwarci na nowe rozwiązania i udoskonalanie modułu.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji NaviExpert z modułem „LINK4 Kasa Wraca"?

- LINK4 wspólnie z NaviExpert od blisko dwóch lat wykorzystuje innowacje technologiczne do badania stylu jazdy kierowców. Wynika z nich, że kierowcy używający aplikacji nawigacyjnej na smartfona wyposażonej w moduł analizujący styl jazdy jeżdżą bezpieczniej, powodując mniejsze zagrożenie na drodze a w konsekwencji mniej wypadków. Dotychczas premiowaliśmy najlepszych nagrodami rzeczowymi w konkursach, teraz każdy może otrzymać gratyfikację finansową – podkreśla Agnieszka Wrońska, prezes LINK4.

Oprac. na podst. mat. pras., link4.pl, naviexpert.pl, youtube.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: