SuperBiz nowoczesne technologie Jest data premiery iPhone’a 7!

Jest data premiery iPhone’a 7!

30.08.2016, godz. 12:21
Wiemy, jaką żywotność ma iPhone
foto: SHUTTERSTOCK

Dla wielu to najważniejsza informacja dnia – Apple ogłosiło właśnie datę premiery najnowszego telefonu z logo nadgryzionego jabłka, czyli iPhone’a 7. Oficjalnych informacji o danych technicznych smartfonu jeszcze nie ma; znane są tylko pogłoski. To jednak nie przeszkadza rzeszy fanów marki, którzy łakną informacji o iPhone’ie jak kania dżdżu. O tym, jak ważne dla wielu osób jest Apple, może świadczyć niedawna aukcja, podczas której legendarny komputer firmy został sprzedany za... 3,2 mln zł!

Na temat tego, kiedy Apple zaprezentuje wyczekiwanego iPhone’a, spekulowano już od dłuższego czasu. Wiadomo było, że nowy sprzęt zostanie przedstawiony we wrześniu. Z przecieków wynikało, że może to być 12 lub 16 dzień miesiąca. Tymczasem producent iPhone’a postanowił zaprezentować gadżet nieco wcześniej. Stanie się to już 7 września. Tak wynika z zaproszeń na konferencję wysyłanych przez Apple (odbędzie się ona w San Francisco o godz. 19.00 polskiego czasu). Choć o najnowszym iPhone’ie wiadomo już prawie wszystko, to nie wiadomo tak naprawdę nic, bo żadna informacja nie jest oficjalna.

ZOBACZ TEŻ: Żegnamy się z gniazdem na słuchawki w telefonie. To skok na kasę czy postęp?

Użytkowników najbardziej zastanawia, czy nowy telefon zostanie pozbawiony standardowego gniazda słuchawkowego, w jakich wersjach kolorystycznych będzie sprzedawany oraz to, jak właściwie będzie się nazywał. Apple najpewniej wprowadzi do sprzedaży dwa iPhone’y – jeden w wersji z ekranem o przekątnej 4,7 cala i pojedynczym okiem aparatu oraz urządzenie z ekranem 5,5-calowym i dwoma obiektywami. Nie wiadomo jednak na razie, czy oba smartfony będą nosiły numer 7 czy też może mniejszy z nich zostanie nazwany iPhone 6SE (data konferencji wskazuje jednak na ten pierwszy wariant).

ZOBACZ TEŻ: Google chce zagrozić pozycji iPhone’a. Planuje wypuścić własny smartfon

Wielu osobom całe zamieszanie związane z premierą iPhone’a może wydawać się wręcz śmieszne, ale dla fanów Apple to wręcz religia. Świadczy o tym choćby aukcja internetowa, którą przed kilkoma dniami przeprowadził serwis aukcyjny Charitybuzz. Na licytację wystawiono jeden z pierwszych (najpewniej prototypowy) egzemplarz komputera Apple I, który trafił do sprzedaży w 1976 r. Kolekcjoner wydał na niego aż 815 tys. dolarów, czyli ok. 3,2 mln zł. Na wartość urządzenia wpływa ma fakt, że do dziś przetrwało tylko ok. 70 z 200 wyprodukowanych komputerów tego typu.

Źródła: spidersweb.pl, pulsinnowacji.pb.pl

autor: Piotr Osiński zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: