SuperBiz nowoczesne technologie Śledzą cię, jeśli grasz w Pokemona Go! Wiedzą nawet, gdzie pracujesz

Śledzą cię, jeśli grasz w Pokemona Go! Wiedzą nawet, gdzie pracujesz

31.08.2016, godz. 15:35
Jesteś śledzony, jeśli grasz w Pokemona!
foto: SHUTTERSTOCK

Polsko-izraelski startup opracował system analizy danych zbieranych przez aplikację Pokemon Go. Na podstawie informacji udostępnianych dobrowolnie przez wszystkich graczy można sprawdzić, gdzie pracujesz, w których sklepach robisz zakupy, a nawet – czy jesteś gejem lub lesbijką.

System do szczegółowej analizy danych udostępnianych przez użytkowników Pokemona Go opracowała firma z siedzibą w Warszawie, Selectivv. Jak chwali się w rozmowie z Pulsem Biznesu, przetwarza i analizuje dane 50 mln profili, z czego 12 mln posiadają gracze z Polski. Starup udostępnia zdobytą wiedzę potencjalnym reklamodawcom.

Przeczytaj również: Pokemon Go jest popularniejszy od Tindera! Zarobił już 14 mln dolarów

Pomysłodawcy wyodrębnili blisko pięćdziesiąt kategorii, do których zostają przyporządkowani użytkownicy aplikacji mobilnej. Wśród dostępnych sekcji znajdują się m.in.: imigranci, mniejszości seksualne i osoby planujące dzieci. Dane na temat miłośników Pokemona Go są gromadzone dzięki technologii dostarczonej przez firmę Nuviadu.

Zobacz także: Przerób zegarek na smartwatcha i płać bezstykowo za zakupy!

Każdy użytkownik aplikacji firmy Niantic dobrowolnie udostępnia informacje na temat swojego położenia. To na ich podstawie można ustalić, w którym biurowcu przebywa osiem godzin dziennie, czy w jakim centrum handlowym robi zakupy. Reklamodawcy są w stanie dużo zapłacić za tego typu informacje – nawet 100 – 300 tys. zł za jedną kampanię reklamową zleconą Selectivv.

Oprac. na podst. pulsinnowacji.pb.pl, forbes.pl

Więcej
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: